نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين
اِلأِثنين ٥ شعبان ١٤٤١
Monday, March 30, 2020
۱۳۹۵ دوشنبه ۱ شهريور  | چگونه در دوران یائسگی جذاب شویم؟
یکی از مهم ترین دوره هایی که بایستی از پوست مراقبت شود، دوره یائسگی در زنان است
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد  | راه حل کاربردی که باید بدانید با شادی به استقبال یائسگی بروید
اگر سن یائسگی را گذرانده اید، حواس‌تان باید به خیلی چیزها باشد تا بتوانید باز هم سالم و سرحال باشید. در وهله اول، ‌باید وزن خود را کم کنید. یائسگی صرفا دوره‌های قاعدگی شما را متوقف نمی‌کند، بلکه سطح هورمون‌های بدن‌تان را نیز به شکل قابل‌توجهی تغییر می‌دهد.
۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد  | دانستنی هایی درباره یائسگی مردان
دانستنی هایی درباره یائسگی مردان
۱۳۹۵ سه شنبه ۸ تير  | راه درمان گرگرفتگی ناشی از یائسگی
گرگرفتگی، مشکل شایع در زنانی است که به سن یائسگی نزدیک می شوند و علت آن هم ایجاد تغییرات هورمونی در بدن است.
۱۳۹۵ چهارشنبه ۴ فروردين  | در یائسگی چه علائمی عادی و چه علائمی غیر عادی است؟...
در یائسگی چه علائمی عادی و چه علائمی غیر عادی است؟
۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند  | یائسگی با چه علائمی در زنان آغاز می شود؟
یائسگی مرحله ای از زندگی است که همه زنان آن را در میانسالی تجربه می کنند. این دوران زن را به لحاظ فیزیولوژیکی و روانی دچار بحران های عمیقی می کند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ بهمن  | یائسگی مختص خانم‌ها نیست
:متخصصان اورولوژی می‌گویند عارضه‌ای شبیه به یائسگی خانم‌ها که در میانسالی رخ می‌دهد، برای مردان در سنین بالاتر و البته به شکلی دیگر بروز می‌کند که علاوه بر محدود کردن توان جنسی آنها، سایه‌اش را بر ابعاد دیگر زندگی‌شان نیز می‌گستراند. اتفاقی طبیعی که البته تحت تأثیر عواملی در سبک زندگی روزمره مردان قرار دارد و گاهی بروزش تسریع می‌یابد.
۱۳۹۴ جمعه ۲۳ بهمن  | دلایل و علائم یائسگی زود رس
در این مقاله در ارتباط با مرحله حساس از زندگی خانم‌ها صحبت می‌شود. مرحله ای که برای اغلب خانم‌ها هراس انگیز است. یائسگی بر خلاف اسمش به معنای یاس از زندگی نیست. این دوران که اغلب بین 48-52 سال رخ می‌دهد، یک روند بیولوژیک طبیعی بدن است که باعث می‌شود نگرانی‌های یک خانم در مورد بارداری و قاعدگی به پایان برسد، اما حس زنانگی را خاموش نخواهد کرد. تحقیقات نشان می‌دهد طول عمر بعد از یائسگی تقریباً برابر با سالهای عادت ماهیانه (متوسط 30 سال) است.
۱۳۹۴ جمعه ۲۳ بهمن  | یائسگی در دوران جوانی
یائسگی برخلاف اسمش به معنای یاس از زندگی نیست. این دوران که اغلب بین 48-52 سال رخ می دهد، یک روند بیولوژیک طبیعی بدن است که باعث می شود نگرانی های یک خانم در مورد بارداری و قاعدگی به پایان برسد
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱ بهمن  | زیبا وجذاب در دوران یائسگی
در دوران یائسگی هم باید از پوست مراقبت کرد
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱ بهمن  | زیبا و جذاب در دوران یائسگی
در دوران یائسگی هم باید از پوست مراقبت کرد
۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ دي  | ارتباط شدت علائم یائسگی با افسردگی و اضطراب زنان یائسه
مقدمه: یائسگی، یکی از مهمترین بحران های زندگی زنان است و علائمی که زنان در این مرحله تجربه می کنند، از جمله چالش های مهم مراقبتی می باشد. مطالعه حاضر با هدف بررسی ارتباط علائم یائسگی با میزان اضطراب و افسردگی در دوران گذر به یائسگی انجام شد. روش­کار: این مطالعه تحلیلی مقطعی در سال 1382 بر روی 100 زن 60- 45 ساله در سطح شهر گناباد انجام شد. افراد به روش نمونه گیری خوشه ای انتخاب شدند. معیارهای ورود به مطالعه شامل: زنان 60-45 ساله، زندگی کردن با همسر و نداشتن اختلاف شدید با او، نداشتن بارداری مشکوک یا قطعی، عدم استفاده از قرص های ضد بارداری یا هورمون درمانی جایگزین، نداشتن سابقه عمل هیسترکتومی یا اووفرکتومی و نداشتن سابقه بیماری های روانی و جسمی مزمن بود. در این مطالعه ابزار گردآوری داده ها شامل پرسشنامه مشخصات فردی، مقیاس افسردگی بک، مقیاس اضطراب اشپیل برگر و شاخص کاپرمن اصلاح شده بود. در مرحله گردآوری داده ها، افراد مورد مطالعه ابتدا پرسشنامه مشخصات فردی و سپس مقیاس افسردگی بک، مقیاس اضطراب اشپیل برگر و شاخص کاپرمن را تکمیل کردند. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار آماری SPSS (نسخه 16) و آزمون همبستگی و آنالیز واریانس یک طرفه انجام شد. میزان p کمتر از 05/0 معنی دار در نظر گرفته شد. یافته­ها: بر اساس نتایج آزمون همبستگی پیرسون، بین نمره افسردگی و شدت علائم یائسگی ارتباط آماری معنی داری وجود نداشت (125/0=p). همچنین بین نمره اضطراب و شدت علائم یائسگی ارتباط آماری معنی داری وجود نداشت (75/0=p). میانگین نمره اضطراب در سطوح مختلف علامت "بیخوابی" اختلاف آماری معنی داری داشت (043/0=p) و بر این اساس، بیشترین میانگین نمره اضطراب در سطح شدید بیخوابی وجود داشت. نتیجه­گیری: بین شدت علائم یائسگی با افسردگی و اضطراب زنان یائسه ارتباطی وجود ندارد، در حالی که اکثر مطالعات انجام شده در سایر کشورها، ارتباط مثبتی بین شدت علائم یائسگی و افسردگی و اضطراب گزارش کردند که این اختلاف ممکن است ناشی از اختلافات فرهنگی و نگرش زنان نسبت به یائسگی باشد.
۱۳۹۴ يکشنبه ۲۷ دي  | رییس مرکز تحقیقات سلولی صارم توضیح داد تاخیر در سن یائسگی زنان با هورمون درمانی
رییس مرکز تحقیقات سلولی صارم گفت: با بهره‌گیری از مدیریت درمان و به کمک هورمون درمانی می‌توان سن یائسگی زنان را تا 60 سالگی به تاخیر انداخت.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ دي  | آیا پوکی استخوان با یائسگی زودرس ارتباط دارد؟..
آیا پوکی استخوان با یائسگی زودرس ارتباط دارد؟
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۱ دي  | آیا پوکی استخوان با یائسگی زودرس ارتباط دارد؟
در برخی از زنان، یائسگی می تواند خیلی زود رخ دهد
۱۳۹۴ شنبه ۱۹ دي  | یافته های اخیر تایید کرد؛ ارتباط یائسگی زودهنگام و ابتلا به افسردگی
بررسی جدید محققان حاکی از این مطلب است که یائسگی زودهنگام موجب افزایش ریسک ابتلا به افسردگی در زنان می شود.