نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند
اِسَّبِت ٥ رجب ١٤٤١
Saturday, February 29, 2020
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد  | باشگاه مادران -راهنمای بارداری و بچه داری-سرگرمی-م
۱۳۹۵ شنبه ۱۳ شهريور  | رفتارهای اشتباه والدین که منجر به بد غذایی کودک می شود
خیلی از مادران از بدغذایی فرزندشان گلایه می‌کنند اما بعضی از عوامل بدغذایی به خود مادر برمی‌گردد. یعنی مادر از زمان تولد کودک رفتارهایی می‌کند که به عادت‌های بد غذایی منجر می‌شود.
۱۳۹۵ شنبه ۹ مرداد  | رفتارهای اشتباه والدین که منجر به بد غذایی کودک می شود!
یکی از این عادت‌های بد غذایی این است که کودک ما به طعم‌های شور و شیرین عادت می‌کند
۱۳۹۵ يکشنبه ۲۷ تير  | نقش کدامیک از والدین در تربیت کودک بیشتر است؟
پدر ومادر هر دو در امر تربیت کودک موثر هستند و به یک میزان نقش دارند
۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ ارديبهشت  | اشتباهات والدین در غذا دادن به کودک
امروزه علاقه به قند و نمک دو نگرانی اصلی پزشکان برای سلامت افراد است. گسترش دیابت و مشکلات فشار خون به همین علاقه و عادت ما برمی‌گردد که ریشه در کودکی ما دارد. اگر از همان سال‌های اولیه تولد کودک ما آنها را به این طعم‌ها عادت ندهیم بعدها دچار مشکل نخواهند شد.
۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ ارديبهشت  | واکنش والدین به دعوای کودکان
:دکتر مهرنوش دارینی‌ روان‌شناس و مشاورگفت: در فرآیند رشد کودکان،بازی و روابط اجتماعی نقش مهمی دارد و هنگام بازی و روابط اجتماعی بین کودکان، دعوا و ناراحتی به چشم می‌خورد که بسیار طبیعی است. کودکان ابتدا با شوق و میل به سوی یکدیگر می‌روند، اما پس از گذشت مدت زمانی با یکدیگر دعوا می‌کنند و والدین و مراقبین صدای گریه و جیغ آنها را می‌شنوند. نوع رفتاری که از والدین سر می‌زند،‌ باعث کاهش یا حتی افزایش دعوای کودکان می‌شود. اگر کودک شما دائم دعوا می‌کند،‌ لازم است علل دعوا کردن او را شناسایی کنید.تصویر دعوای کودکان و واکنش بزرگ‌ترهااین عوامل، دعوا کردن کودکان را افزایش می‌دهد:
۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ ارديبهشت  | 4 اشتباه والدین در غذا دادن به کودک
غزاله زمانی، کارشناس تغذیه/خیلی از مادران از بدغذایی فرزندشان گلایه می‌کنند اما بعضی از عوامل بدغذایی به خود مادر برمی‌گردد. یعنی مادر از زمان تولد کودک رفتارهایی می‌کند که به عادت‌های بد غذایی منجر می‌شود. چهار رفتار عمده اشتباه والدین در رابطه با غذا خوردن کودک را بررسی می‌کنیم.
۱۳۹۵ شنبه ۲۸ فروردين  | تبعات بارداری در سنین بالا/ وقتی سلامت کودک با تصمیم والدین تهدید می‌شود
امروزه حاملگی پس از 35 سالگی را به عنوان حاملگی پرخطر در نظر می‌گیرند. سنی که پس از آن، خطرات و عوارض بارداری، ناهنجاری‌ها و مرگ و میر مادر و جنین در آن افزایش پیدا می‌کند. در حالی که بسیاری از زنان برای ایجاد شرایط زندگی بهتر قبل از تولد نخستین فرزند خود، بارداری را به تأخیر می‌اندازند،
۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين  | آنچه والدین باید در مورد کودکان بیش‌فعال بدانند
علیرضا سفیدچیان درباره عارضه بیش‌فعالی در کودکان گفت: بیش‌فعالی یک اختلال روانپزشکی کودکان با شیوع 3 تا 7 درصد در مقطع ابتدایی است که در بعضی از موارد در سنین بزرگسالی هم ادامه می‌یابد، در اصطلاح علمی به آن ADHD هم گفته می‌شود.وی در ادامه افزود: اختلال بیش‌فعالی شامل ترکیبی از مشکلات از قبیل عدم توانایی در حفظ توجه، فعالیت زیاد و رفتارهای ناگهانی است در پسران حدود سه تا پنج برابر بیشتر از دختران رخ می‌دهد و اغلب از سه سالگی پدیدار می‌شود، در پسران علائم بیش‌فعالی بیشتر به صورت تحرک و فعالیت زیاد و در دختران به صورت بی‌توجهی دیده می‌شود.
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۷ فروردين  | جدا کردن اتاق کودک از والدین
سختی خوابیدن در کنار کودکی که هر روز بزرگ تر می شود بر کیفیت زندگی والدین تاثیرگذار است.
۱۳۹۴ جمعه ۳۰ بهمن  | والدین چگونه مهارت های کودک را تقویت کنند
امروزه کودکان بسیار مورد توجه و الدین هستند . در این بخش درباره کودکان و مهارتهای آنها بحث میکنیم و پیشنهادهایی که دراین باره کاردرمانان ارائه داده است باهم می خوانیم.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن  | والدین چقدر در بدرفتاری کودکان نقش دارند؟
رفتار والدین بر یادگیری و رفتارهای کودکان تأثیر جدی می گذارد
۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن  | رفتار کودک را مدیریت کنید کد خبر: ۵۳۲۱۷۵ تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ - 16 September 2015 یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه والدین باید انتظارات خود از فرزندان را واقع‌بینانه کنند تاکید کرد: در عین رعایت این نکته والدین باید توجه داش
رفتار کودک را مدیریت کنید کد خبر: ۵۳۲۱۷۵ تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ - 16 September 2015 یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه والدین باید انتظارات خود از فرزندان را واقع‌بینانه کنند تاکید کرد: در عین رعایت این نکته والدین باید توجه داشته باشند که از نیازهای جسمی و روانی فرزندان نیز غافل نشوند و رفتار وی را مدیریت کنند. به گزارش ایسنا، دکتر محمد زارع نیستانک با اشاره به اینکه آرزوی هر والدینی داشتن فرزندی موفق، توانمند و خوش‌رفتار است گفت: برای رسیدن به این مهم والدین راه‌های مختلفی چون مطالعه‌ متون، مشورت با نزدیکان و مشورت با متخصصان را باید امتحان کنند. وی افزود: در‌ این راه والدین باید علاوه‌ بر ارتقای دانش، مهارت‌های خود را نیز اصلاح کنند و یک نظام ‌انضباطی قاطعانه با رفتارهای مصمم و با ثبات عمل را به‌کار ببندند. در‌ عین‌حال باید انتظارات خود از فرزندان را واقع‌بینانه کنند و همچنین از نیازهای جسمی و روانی آنها نیز غافل نشوند. زارع نیستانک یادآور شد: والدین باید با صبر و تحمل و خلاقیت در راهی طولانی (محیطی امن و خوشایند) قدم بگذارند. باید دقت داشته باشیم که ویژگی‌های خلقی و شخصیتی را از رفتارهای قابل‌مشاهده و توضیح‌دادنی افتراق دهیم. وی اضافه کرد: به عنوان مثال لجباز بودن یا کم‌حوصله‌بودن گویای رفتار کودک نیست چرا‌که کسب مهارت در جهت کاهش رفتارهای منفی کودکان نیاز به تعریفی دقیق از رفتار کودک دارد؛ یعنی عملی که قابل‌دیدن یا شنیدن مثل گریه‌کردن است. این دکترای روانشناسی کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: باید بدانیم که کدام شرایط جسمانی، روحی و محیطی باعث رفتار خاصی در کودک می‌شود. گرسنگی یا کم‌خوابی می‌تواند باعث بروز برخی رفتارها در کودک شود. زارع نیستانک تاکید کرد: باید واکنش‌های والدین به رفتارهای خاص کودک را بشناسیم. این واکنش‌ها ممکن‌ است رفتار کودک را تشدید‌ کنند یا کاهش دهند. در این راستا ثبت رفتار کودکان توسط والدین مفید است. با این کار آنها فرصت پیدا‌ می‌کنند تا دریابند برداشتشان از رفتار کودک تا چه اندازه صحیح است. وی افزود: در‌ عین‌ حال شاید بتوانند عامل زمینه‌ای بروز رفتاری خاص در کودک را بشناسند. در‌ این‌ مورد توجه به زمان و مکان و دلیل بروز رفتار کمک‌کننده است. پیامد رفتار نیز باعث رفتار آشکار می‌شود که ممکن‌ است موقعیت‌های پر‌خطر و همچنین رفتارهایی از والدین که موجب تقویت رفتار کودک شود را مشخص کند. این دکترای روانشناسی کودک و نوجوان در پایان گفت: برای کاهش رفتارهای منفی باید رفتار مثبتی در تعامل با آن رفتار نامطلوب در‌ نظر گرفته شود و به شکل مثبت توصیف و تشویق شود. این کار نیاز به تمرین فراوان دارد اما متأسفانه بیشتر والدین عادت دارند کودکان را از انجام کارهای ناپسند منع‌ کنند تا اینکه آنها را به انجام کارهای پسندیده تشویق کنند، چون این روش‌، راحت‌تر اس
۱۳۹۴ جمعه ۲ بهمن  | والدین سیگاری؛ کودکان سرطانی
باید بدانید حدود یک سوم از مرگ های ناگهانی شیرخواران هنگام خواب ناشی از سیگار کشیدن والدین حین بارداری است.
۱۳۹۴ شنبه ۵ دي  | نقش والدین در رشد اجتماعی کودک چیست؟
با شکل‌گیری صحیح رشد اجتماعی، کودک مهارت‌های رفتاری‌ای‌ را می‌آموزد که از طریق آنها می‌تواند با دیگران تعامل داشته باشد.
۱۳۹۴ شنبه ۵ دي  | کودکان را در خانه تنها بگذاریم یا نه؟
در دنیای امروز بسیاری از زنان نیز همپای مردان مجبورند کار کنند و در این بین خیلی از کودکان مجبورند بعد از زمان تعطیلی مدرسه شان در خانه تنها بمانند تا یکی از والدین به خانه بیاید