نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ بهمن
اِلأَربِعا ٢٤ جمادي الثانيه ١٤٤١
Wednesday, February 19, 2020
۱۳۹۴ يکشنبه ۲۲ آذر  | چای سیاه، سبز، سفید یا چای ترش، کدام مفیدتر است؟...
چای سیاه، سبز، سفید یا چای ترش، کدام مفیدتر است؟
۱۳۹۴ دوشنبه ۴ آبان  | ضرورت مصرف چای سیاه برای داشتن استخوانهای سالم
مصرف چای برخلاف نظر بسیاری از مردم فواید زیادی برای بدن دارد. خوردن این نوشیدنی گرم که همیشه در مقایسه با نوع سبز و قهوه یک برگ برنده دارد که شاید با آن آشنایی کافی نداشته باشید.
۱۳۹۴ سه شنبه ۵ خرداد  | چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن
آیا می دانستید مصرف روزانه چای در روز می تواند از بروز حملات قلبی و مغزی جلوگیری کند؟چای، نوشیدنی است که بیشترین مصرف را بعد از آب در تمام دنیا دارد و داری خواص بسیاری می باشد که در جلوگیری و درما ن بیماری ها می تواند بسیار مفید واقع شود.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۶ اسفند  | خواص چای سیاه؛ پرمصرف ترین نوشیدنی که سیستم ایمنی تان را تقویت است مدت‎هاست که دو خاصیت این نوشیدنی یعنی خاصیت آنتی اکسیدانی و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. به این مطلب امتیاز دهید 60 به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از سلامت نیوز، چای سیاه پُ
خواص چای سیاه؛ پرمصرف ترین نوشیدنی که سیستم ایمنی تان را تقویت است مدت‎هاست که دو خاصیت این نوشیدنی یعنی خاصیت آنتی اکسیدانی و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. به این مطلب امتیاز دهید 60 به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از سلامت نیوز، چای سیاه پُرمصرف ترین نوشیدنی بعد از آب در جهان است، مدت‎هاست که دو خاصیت چای سیاه یعنی خاصیت آنتی اکسیدانی و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. همچنین ضد دیابت، بازکننده گرفتگى‎هاست و سردرد را تسکین مى‎دهد و عطش کاذب را رفع مى‎کند. چای سیاه پرمصرف ترین نوشیدنی بعد از آب در جهان است و مدت‎هاست که دو خاصیت چای سیاه یعنی خاصیت آنتی اکسیدانی و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده است. اخیراً خاصیت ضدفشارخون و نیز خاصیت کنترل دیابت این فرآورده مورد توجه قرار گرفته است. همه انواع چاى از نظر طبیعت گرم و خشک است و از نظر خواص، مقوى روح، فکر، معده و نیروى جنسى سردمزاجان و نعوظ آور است. خاصیت ضددیابتی چای مربوط به پلی ساکاریدهای آن است که موجب تأخیر در جذب گلوکز از روده می‎شوند. این پلی ساکاریدها در چای سبز نیز موجود هستند ولی میزان این پلی ساکاریدها در چای سیاه از بقیه انواع چای بیشتر است. پلی ساکاریدهای چای علاوه بر تأخیر جذب گلوکز در مهار اثر رادیکال‎های آزاد، که در بروز بیماری‎های سرطانی و آرتریت روماتوئید نقش دارند، موثر هستند. در سایت انجمن تحقیقات طب سنتی ایران آمده است: بازکننده گرفتگى‎ها و انسداد و اعتدال دهنده اخلاط و رقیق کننده مواد غلیظه و معرق و مدر است. سردرد را تسکین مى‎دهد و عطش کاذب را رفع مى‎کند. خوردن انواع چاى به صورت بسیار گرم مضر است به خصوص در فصل گرما و براى مزاج‎هاى گرم و جوانان، اگر بعد از طعام گرم خورده شود مفید است. خوردن چاى بعد از طعام سنگین و پرچرب باعث سهولت هضم آن مى‎شود. بهترین اصلاح کننده چاى براى گرم مزاجان این است که با فوفل و شیرین بخورند، ولى براى سردمزاجان خوردن با مشک، قرنفل، بادیان ختائى، زنجبیل و دارچین توصیه مى‎شود.
۱۳۹۳ جمعه ۳ بهمن  | 11 فایده علمی چای سیاه که باید از آن مطلع باشید
هر دوی چای سبز و سیاه از درختچه ای بنام Camellia Sinesis درست شده است, اما با روش های فرآوری متفاوت. علاوه بر اینکه برگهای هر دو چای پژمرده می شوند, نورد داده می شوند و گرما می بینند, برگهای چای سیاه قبل از فرآیند گرمایش نهایی, تخمیر هم می شوند.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۷ آبان  |  چای سیاه، سبز، سفید یا چای ترش، کدام مفیدتر است؟
 چای سیاه، سبز، سفید یا چای ترش، کدام مفیدتر است؟
۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر  | گذر از چای سیاه به چای سبز را فراموش نکنید!
علاوه بر تأثیرات مثبتی که برای بیماران قلبی به همراه دارد، چای سبز همچنین تأثیر قابل‌توجهی در افزایش سوخت و ساز و کمک به کاهش وزن افراد خواهد داشت
۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ مرداد  | چای سبز و چای سیاه
مقایسه چای سبز و چای سیاه
۱۳۹۳ يکشنبه ۱۹ مرداد  | چای سبز و سیاه
کافئین موجود در چای سیاه آرامش‌بخش است و به فرد احساس هوشیاری می‌دهد بنابراین مصرف مداوم آن حالت وابستگی به وجود می‌آورد.
۱۳۹۳ شنبه ۱۸ مرداد  | مقایسه چای سبز و سیاه
كافئین موجود در چای سیاه آرامش‌بخش است و به فرد احساس هوشیاری می‌دهد بنابراین مصرف مداوم آن حالت وابستگی به وجود می‌آورد.
۱۳۹۳ شنبه ۷ تير  | چگونه اوره خونمان را پایین بیاوریم؟
فرآورده‌های لبنی به‌خصوص شیر و انواع پنیر را کمتر بخورید.
۱۳۹۳ شنبه ۱۷ خرداد  | این خوراکی ها محافظ دندان هستند
به گفته پژوهشگران چای توانایی برخی از باکتری‌ها برای تجمع‌یافتن در کنار باکتری‌های دیگر را مختل می‌‌کند.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت  | بالاخره چای سبز بخوریم یا چای سیاه
چند سالی است که نوع جدیدی از چای وارد بازار جهانی شده است به نام چای سبز ، این چای در مدت زمان کوتاهی طرفداران بسیاری را به خودش جذب کرد ، حال قصد داریم این چای را از همه نظر با چای سیاه مقایسه کنیم.
۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردين  | فواید و خواص باورنکردنی چای سیاه
فواید و خواص باورنکردنی چای سیاه
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۷ فروردين  | ضررهای مصرف زیاد چای سیاه
نوشیدن یک فنجان چای داغ پس از یک روز پرمشغله می تواند خستگی را از تن درآورد. قرن هاست که از این نوشیدنی داغ و آرام بخش، برای آرام کردن ذهن و بدن استفاده می شود
۱۳۹۳ شنبه ۱۶ فروردين  | چای ترش جایگزین مناسبی برای چای سیاه
چای ترش جایگزین مناسبی برای چای سیاه