نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
اِجُّمعَة ٦ شوال ١٤٤١
Friday, May 29, 2020
۱۳۹۵ شنبه ۲۲ خرداد  | خرد شدن ناگهانی دندان با پوسیدگی دندان ها ارتباط دارد
یکی از عواملی که باعث پوک شدن و در نهایت افتادن دندان می شود پوسیدگی دندان می باشد. اما علت پوسیدگی دندان و خرد شدن ناگهانی آن چیست؟
۱۳۹۴ سه شنبه ۱ دي  | بهترین روش جلوگیری از پوسیدگی دندان
بهترین روش جلوگیری از پوسیدگی دندان
۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر  | راههای کاهش پوسیدگی دندان کودکان...
راههای کاهش پوسیدگی دندان کودکان
۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر  | پوسیدگی دندان واگیردار است!!
پوسیدگی دندان واگیردار است!
۱۳۹۴ جمعه ۱۵ آبان  | کودکان تهرانی بالاترین آمارپوسیدگی دندان رادارند
رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، بالاترین آمار پوسیدگی دندان‌های کودکان بالای ۴ سال در کشورمان را مربوط به تهران دانست و گفت: هر ایرانی به طور میانگین ۶دندان پوسیده، پُرشده و کشیده دارد. دکتر باقر شهنی‌زاده روز یکشنبه در نشست خبری دهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که قرار است از ۱۰ تا ۱۳ شهریور در برج میلاد برگزار شود، اظهار داشت: افراد ۳۳ تا ۴۸ سال در کشور بالای ۱۳ درصد پوسیدگی دندان دارند و همچنین بیشترین پوسیدگی دندان‌ها مربوط به استان سیستان‌وبلوچستان، بندرعباس و بندر بوشهر است. وی با اعلام اینکه کودکان بالای ۴ سال در تهران بالاترین آمار پوسیدگی دندان را دارند، افزود: هر ایرانی به طور متوسط ۶ دندان پوسیده، پرشده و کشیده دارد
۱۳۹۴ جمعه ۸ آبان  | کودکان تهرانی بالاترین آمار پوسیدگی دندان را دارند!
کودکان تهرانی بالاترین آمار پوسیدگی دندان را دارند!
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور  | پوسیدگی دندان ایرانی‌ها ۳ برابر شد
رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی گفت: آمار دی ام اف یعنی نسبت دندان‌ها‌ی پوسیده کشیده و یا پرشده ایرانی‌ها نسبت به ۲۰ سال گذشته سه برابر شده است.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲ شهريور  | در پانزدهمین کنگره انجمن متخصصین دندانپزشکی ایران بررسی می‌شود آموزش بهداشت دهان و دندان در مدارس به عنوان بهترین شیوه جلوگیری از پوسیدگی دندانها
در سندی که قرار است در وزارت بهداشت تصویب شود سیاست تعامل و ارتباط راحت کودکان دبستانی در سنین رشد با مسواک زدن و آموزش بهداشت دندان و تجهیز مدارس به مراکز دندانپزشکی دیده شده است.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۹ تير  | فایده ریشه شیرین‌بیان در پیشگیری از پوسیدگی دندان
طبق یافته اخیر پژوهشگران برخی ترکیبات شیمیائی ویژه موجود در برخی از گیاهان و سبزیجات مانند ریشه شیرین‌بیان مانع از رشد و فعالیت باکتری‌های عامل تشکیل‌دهنده پلاک‌های دندانی و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.
۱۳۹۴ دوشنبه ۸ تير  | خشکی دهان عامل پوسیدگی دندان؛ استحکام لثه با جویدن هویج
رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: جویدن غذا ورزش کردن دندان است و به‌ خصوص جویدن مواد گیاهی مثل سیب و هویج که باعث استحکام لثه و مینای دندان می‌شوند. هر لقمه باید ۲۸ تا ۳۲ بار هر جویده شود تا لثه‌ها قوی و پرخون شوند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۸ ارديبهشت  | سن و سالی حساس برای معاینه دندان ها
6 سالگی یا همان سن ورود به مدرسه، دوره ای کلیدی و مهم برای دندان های کودکان است. در این سن دندان های آسیاب بزرگ شروع به رشد می کنند و برای اطمینان از شکل گیری درست و حفظ سلامت دندان های فرزندان باید به دندانپزشک مراجعه کرد
۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۱ اسفند  | پوسیدگی دندان ها با این عادات نامناسب !!
ین عادات نامناسب اگر به صورت مکرر انجام شوند به مرور موجب تخریب و پوسیدگی دندان هایتان می شوند پس با دوری از این عادات بیشتر مراقب دندان هایتان باشید.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند  | پوسیدگی دندان ها با این عادات نامناسب
این عادات نامناسب اگر به صورت مکرر انجام شوند به مرور موجب تخریب و پوسیدگی دندان هایتان می شوند پس با دوری از این عادات بیشتر مراقب دندان هایتان باشید.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ بهمن  | مهم ترین علت پوسیدگی دندان مجموعه : پزشکی و سلامتی
مهم ترین علت پوسیدگی دندان مجموعه : پزشکی و سلامتی مهم ترین علت پوسیدگی دندان پوسیدگی دندان از رایج ترین بیماری های مرتبط با تغذیه است که کودکان را در تمام سنین و در هر وضع اقتصادی مبتلا می کند. تغذیه در ایجاد پوسیدگی دندان نقش مهمی ایفا می کند. زمانی که دندان ها در دهان کودک ظاهر می شوند، همراه با غذا خوردن، باکتری هایی روی دندان ها قرار می گیرند که اسید ایجاد می کنند. این اسید می تواند سبب پوسیدگی دندان ها شود. دندان برخلاف بافت استخوان های بلند که به طور دائم در حال تجزیه و تشکیل شدن مجدد هستند، قدرت ترمیم خود را ندارد و پوسیدگی دندان با از بین رفتن دندان دائمی همراه است.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۵ بهمن  | راههای کاهش پوسیدگی دندان کودکان
از نظر علمی با رعایت کامل بهداشت دهان و دندان می‌توان هیچ‌گونه دندان پوسیده‌ای در دهان نداشت، برای این کار اگر بتوانیم پلاک میکروبی یعنی پوشش لزج و چسبنده را که درصورت مسواک‌نزدن روی سطح دندان با بین دندان‌ها به وجود می‌آید حذف کنیم، هیچ پوسیدگی نخواهیم داشت.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۵ بهمن  | پوسیدگی دندان واگیردار است !
دندانپزشک کودک و نوجوان از پوسیدگی دندان به عنوان شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی خبر داد و گفت: این بیماری به صورت خود به خود یا با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک درمان نخواهد شد.