نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
11%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
اِسَّبِت ٢١ محرم ١٤٤١
Saturday, September 21, 2019
۱۳۹۵ پنج شنبه ۶ خرداد  | نکات بسیار مهم در مورد فریزر !
نکات بسیار مهم در مورد فریزر !
۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت  | روش نگهداری لیمو ترش در فریزر
یمو ترش سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان‎هاست. میزان شکر آن‎ بسیار کم است و کالری بسیار پایینی دارند. پوست لیمو ترش نیز منبع آنتی اکسیدان است. لیموترش حاوی پکتین نوع A، نوعی فیبر محلول در آب است که سطح کلسترول خون را متعادل می کند.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۲ ارديبهشت  | این مواد غذایی را در فریزر نگذارید
این مواد غذایی را در فریزر نگذارید بهترین محیط برای نگهداری سیر محلی خشک و خنک است اما نه دمای بسیار پایین نگهداری از هر ماده غذایی شیوه و روش خاص خودش را دارد. برخی از مواد غذایی را اگر داخل فریزر بگذارید ممکن است خاصیت اصلی خودش را از دست بدهد. در این مقاله لیستی از مواد غذایی که نباید درون فریزر نگهداری کنید را جمع آوری کرده ایم. نگهداری مواد غذایی به روش و شیوه ای درست در حفظ سلامت و مواد مغذی موجود در آنها نقشی اساسی دارد که در این بخش به آن دسته از مواد غذایی که نگهداری آنها در فریزر ممنوع است اشاره می کنیم.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۲ ارديبهشت  |  نان را در یخچال نگه داریم یا فریزر؟
 نان را در یخچال نگه داریم یا فریزر؟ برای نگهداری نان در فریزر لازم است نان خریداری شده كاملا خنک شود برخی تصور می‌کنند گذاشتن نان در یخچال، جلوی بیات شدن آن را می‌ گیرد. نان تازه‌‌ ای که از تنور یا فر بیرون می‌ آید، بافت نرم و عطر و طعم دلچسبی دارد اما بی‌ توجهی به اصول نگهداری‌ اش، مغزش را سفت می‌ کند، به طوری که کمتر کسی حاضر می‌ شود به آن لب بزند و به اصطلاح به آن نان «بیات» می‌ گویند. نگهداری نان نان تازه‌‌ای که از تنور یا فر بیرون می‌آید، بافت نرم و عطر و طعم دلچسبی دارد اما بی‌توجهی به اصول نگهداری‌اش، مغزش را سفت می‌کند، به طوری که کمتر کسی حاضر می‌شود به آن لب بزند و به اصطلاح به آن نان «بیات» می‌گویند. عده‌ای تصور می‌کنند گذاشتن نان در یخچال، جلوی بیات شدن آن را می‌گیرد اما این باور غلط است زیرا این کار روند بیات‌شدن را سریع‌تر می‌کند. تنها راه پیشگیری از بیات‌شدن نان، نگه‌داشتن آن در فریزر در دمای منفی ۱۰ تا منفی ۴ درجه سانتیگراد است. شاید خود شما هم به‌طور تجربی متوجه تفاوت‌های بین این دو شرایط نگهداری شده‌ باشید؛ هنگامی که نان را در فریزر می‌گذاریم، رطوبت یا آب موجود در بافت آن منجمد می‌شود و دیگر آبی در بافت نان نمی‌ماند که میان مولکول‌های پروتئین و نشاسته منتقل و کریستاله شود، به این ترتیب می‌توان نان را به مدت ۳-۲ ماه در فریزر نگه داشت. با بیرون آوردن نان از فریزر، آب منجمد شده بافت آن دوباره به حالت مایع برمی‌گردد و حالت تازه به خود می‌گیرد
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن  | معایب سبزیجات سرخ‌شده فریزری/ بیماری را به خورد خانواده ندهید
فریزر یکی از اساسی ترین وسایل آشپزخانه برای زنان ایرانی است، اهمیتی که فریزر در فرآیند درست شدن غذا دارد، گاهی حتی اجاق گاز هم ندارد! چون درب فریزر هر کدام از ما را که باز کنند یک کوه از سبزیجات پخته یا سرخ شده خودنمایی می‌کنند. بعضی از خانم‌ها خیلی هم به خودشان می‌نازند و از کدبانوگری‌شان تعریف می‌کنند که همه چیز را، از پیاز و سیر گرفته تا انواع و اقسام سبزی‌ها مثل سبزی قرمه، بادمجان، کرفس، لوبیاسبز و خلاصه هر چه را که فکر کنید، به صورت سرخ‌شده و یخ‌زده در فریزر دارند. تنها حسن این ماجرا این است که آنها با صرف زمان کمتر می‌توانند غذای‌شان را آماده کنند اما آیا این مزیت به معایب این کار می‌چربد؟
۱۳۹۴ شنبه ۳ بهمن  | لیموترش را در فریزر بگذارید!
مطالعه‌ای جدید حاکی از آن است که باید لیمو را قبل از استفاده فریز کنیم تا از این طریق بیشتر از خواص موجود در آن استفاده کنیم.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱ بهمن  | این 10 ماده غذایی را در فریزر نگهداری نکنید
برخی مواد غذایی به دلیل یخ زدن یا قرار گرفتن مدتی نسبتا طولانی در فریزر خاصیت خود را از دست می‌دهند و در برخی موارد مضر می‌شوند.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۷ آبان  | این غذاها را در فریزر نگذارید
نگهداری از هر ماده غذایی شیوه و روش خاص خودش را دارد. برخی از مواد غذایی را اگر داخل فریزر بگذارید ممکن است خاصیت اصلی خودش را از دست بدهد. در این مقاله لیستی از مواد غذایی ای که نباید درون فریزر نگهداری کنید را جمع آوری کرده ایم.
۱۳۹۴ شنبه ۴ مهر  | روش نگهداری لیمو ترش در فریزر .
نکات مهم در خرید لیمو ترش: لیموهایی را انتخاب کنید که دارای پوستی صاف و شفاف، درخشان و سالم هستند و وزن زیادی نسبت به سایزشان دارند. لیموهایی که پوست کلفت و اسفجی دارند کم آب هستند. زدگی و خرابی روی پوست لیموترش نشان‌دهنده شرایط نگهداری و انبار کردن غیر استاندارد است.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲ مهر  | چگونه یخچال و فریزر خود را تمیز کنیم؟
خانه داری: یک خانه ی تمیز با لوازم تمیز در دکوراسیون آن بیش از یک خانه ی مجلل و شیک ولی نامنظم، خوشایند و جذاب است.
۱۳۹۴ سه شنبه ۱۹ خرداد  | چند نکته مهم درباره نگهداری مواد غذایی در فریزر
یخ‌زدایی مواد فریز شده اگر به‌درستی انجام گیرد باعث حفظ مواد مغذی می‌شود و چنانچه به روش ناصحیح انجام شود باعث کاهش ارزش غذایی ماده مورد نظر می‌شود.
۱۳۹۴ سه شنبه ۸ ارديبهشت  | چگونه برق مصرفی یخچال و فریزر را کم کنیم؟
روشهای بسیاری برای کم کردن برق مصرفی یخچال و فریزر وجود دارد. این روش ها عبارتند از :
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۷ دي  | گوشت چرخ کرده را در فریزر نگذارید!
گوشت چرخ کرده را در فریزر نگذارید!
۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ آذر  |  گوشت چرخ کرده را در فریزر نگذارید!
گوشت قرمز، یکی از مواد غذایی مغذی و مفید و جزو بهترین منابع دریافت پروتئین است که تقریبا هفته ای 2، 3 بار در سفره غذایی خانواده های ایرانی جای دارد. بد نیست بدانید که بهترین محل برای نگهداری گوشت قرمز تازه و گرم تا 72 ساعت درون یخچال با دمایی حدود 4 درجه سانتی‌گراد بالای صفر عنوان می‌شود. اما اگر بخواهید آن را بیشتر از 72 ساعت نگهداری کنید، باید درون فریزری با دمای نزدیک به 18- درجه سانتی‌گراد قرار دهید. گوشت قرمز بدون چربی، اگر در شرایط و دمای مناسب نگهداری شود، تا یک سال قابل مصرف است اما اگر گوشت مصرفی شما چربی داشته باشد، به دلیل اکسیده شدن چربی در اثر قرار گرفتن در مجاورت هوا، تغییر طعم و گاهی رنگ می‌دهد و مدت زمان ماندگاری‌اش هم کمی پایین‌تر می‌آید. به سراغ دامپزشک و متخصص بهداشت مواد غذایی رفتیم تا ایشان ما را بیشتر با چند و چون نگهداری درست و اصولی گوشت قرمز آشنا کنند.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۸ مهر  | هر آنچه باید درباره خرید یخچال فریزر بدانید
برای یک لحظه آشپزخانه تان را بدون یخچال فریزر تصور کنید. زندگی در این خانه به طور حتم مشکل خواهد بود. پس بهتر است برای خرید پرکاربردترین وسیله آشپزخانه کمی بیشتر دقت به خرج دهید و مدلی را...
۱۳۹۳ جمعه ۱۱ مهر  | چند نکته در شستشوی فریزر
چند نکته در شستشوی فریزر