نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
اِلأَربِعا ٢ رجب ١٤٤١
Wednesday, February 26, 2020
۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ اسفند  | چگونه بیشترین مزیت ممکن را از روغن زیتون دریافت کنیم
وقتی بحث از روغن زیتون می شود یک چیز به ذهن می آید: سالم و البته فکری است کاملا درست و تحقیقات بسیاری تا به حال مزایای روغن
۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند  | روغن زیتون
روغن زیتون روغن زیتون را از میوه درخت زیتون استخراج می‌کنند. روغن زیتون را با فشردن میوه زیتون به دست می‌آورند. روغن زیتون دارای مقدار زیادی چربی اشباع نشده است. روغن به وسیلهٔ خرد کردن کامل زیتون و جدا کردن روغن به وسیلهٔ روش‌های مکانیکی یا شیمیایی تولید می‌شود. این روغن به وفور در آشپزی، لوازم آرایش، دارو و صابون در قدیم به عنوان سوخت چراغ‌های روغنی استفاده می شود. روغن زیتون در سرتاسر جهان استفاده می‌شود، مصرف عمدهٔ آن در کشورهای حوزه مدیترانه است. انواع کیفیت روغن زیتون نوشتار اصلی: انواع کیفیت روغن زیتون روغن زیتون بکر: به روغن زیتونی گفته می‌شود که تنها توسط فرایندهای فیزیکی استخراج شده و هیچ نوع فرایند شیمیایی بر روی آن صورت نگرفته است. روغن زیتون تصفیه شده: این روغن با استفاده از فرایندهای شیمیایی تصفیه شده و مقدار اسید چرب آزاد آن کاهش یافته است. این روغن در مقایسه با روغن زیتون بکر از ارزش تجاری کمتری برخوردار است. روغن تفاله زیتون: این روغن با استفاده از استخراج حلالی روغن موجود درگوشت میوه زیتون به وسیله هگزان به دست می‌آید.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۲ بهمن  | روغن زیتون و آلودگی هوا
شاید برایتان جالب باشد که بدانید، روغن زیتون اثرات مضر آلودگی هوا را دفع می کند.
۱۳۹۴ يکشنبه ۴ بهمن  | روش های استفاده از روغن زیتون برای سرخ کردن سبزیجات
بهتر است از چه روش هایی برای تفت دادن سبزیجات با روغن زیتون استفاده کنیم چه کارهایی در این زمینه بهتر است انجام دهیم این روغن چه تاثیراتی در طبخ غذا و حفظ کیفیت سبزیجات دارد
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۱ دي  | خوراک کدو با برنج و روغن زیتون
من از کدو زیاد خوشم نمی آید ولی به اصرار خانواده این غذا را درست میکنیم بد نمی شود چون یک غذای رژیمی است طرفدار زیادی دارد و توصیه میکنم شما هم از این غذای رژیمی درست کنید.
۱۳۹۴ سه شنبه ۱ دي  | تاثیر روغن زیتون و آب لیمو بر کبدهای چرب
تاثیر روغن زیتون و آب لیمو بر کبدهای چرب
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر  | فواید روغن زیتون برای سالمندان
روغن زیتون دارای اثرات محافظتی در برابر بسیاری از عوامل خطرساز بیماری های قلبی- عروقی از جمله دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا و چاقی می باشد.
۱۳۹۴ شنبه ۱۴ آذر  | علت ممنوعیت مصرف زیتون سیاه و روغن زیتون تصفیه شده
رئیس شورای ملی زیتون با تاکید بر اینکه مردم «روغن زیتون تصفیه شده»، «زیتون بی‌هسته»، «زیتون سیاه» و «روغن زیتون پوماس» مصرف نکنند، از کاهش تعرفه واردات روغن زیتون به چهار درصد خبر داد.سید احمد بلند نظر در تشریح علت ممنوعیت مصرف این محصولات اظهار کرد: این محصولات در فرآیند تولیدشان دچار تغییرات غیر استاندارد می‌شوند، به عنوان مثال وقتی دستگاه‌ها هنگام هسته گیری مقدار زیادی از سلول دانه‌های زیتون را پاره می‌کنند که این باعث می شود تا وقتی دانه ها در محلول آب نمک کنسرو ها قرار می‌گیرند روغن و عصاره زیتون به علت اختلاف چگالی با آب روی سطح قوطی قرار می‌گیرند که مردم در نهایت فقط آب و تفاله این کنسرو ها را مصرف خواهند کرد.
۱۳۹۴ شنبه ۱۴ آذر  | زیتون سیاه و روغن زیتون تصفیه شده مصرف نکنید
رئیس شورای ملی زیتون با تاکید بر اینکه مردم «روغن زیتون تصفیه شده»، «زیتون بی‌هسته»، «زیتون سیاه» و «روغن زیتون پوماس» مصرف نکنند، از کاهش تعرفه واردات روغن زیتون به چهار درصد خبر داد.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲ آذر  | روغن زیتون سبز تیره با بوی تند نخرید/ رشد ناهماهنگ باغ‌های زیتون با جمعیت کشور
روغن زیتون سبز تیره با بوی تند نخرید/ رشد ناهماهنگ باغ‌های زیتون با جمعیت کشور
۱۳۹۴ شنبه ۲ آبان  | عرضه روغن زیتون وارداتی با برند داخلی
عرضه روغن زیتون وارداتی با برند داخلی
۱۳۹۴ پنج شنبه ۵ شهريور  | اخبار تکان‌دهنده درباره آبلیمو و روغن زیتون تقلبی
«مهدي پورهاشم» مديركل سابق استاندارد و تحقيقات صنعتي تهران دراین‌باره به «ایسنا» گفته است که آبلیموهای تقلبی دودسته هستند. یک دسته آبلیمویی که بدون استفاده از میوه لیمو تولید می‌شود که محتوای آن اسید سولفور و گوگرد است و دسته دوم آبلیموی بسیار رقیق طبیعی با مقادیر بالای ترکیبات شیمیایی است.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۵ تير  | دیابتی‌ها خشکبار و روغن زیتون مصرف کنند
دیابت بیماری قابل کنترلی است که بیش از سه میلیون نفر در ایران به آن مبتلا هستند، این بیماری با افزایش قند خون ایجاد می‌شود و علت آن معمولا کاهش میزان ترشح هورمون تنظیم کننده قند خون (انسولین) و یا اختلال در عملکرد انسولین است.
۱۳۹۴ شنبه ۱۳ تير  | روغن تفاله زیتون 'پومیس' غیرخوراکی است
مجری طرح زیتون کشور با بیان آنکه روغن پومیس از تفاله زیتون و به شکل شیمیایی بدست می آید، توصیه کرد: مردم از روغن بی کیفیت و مضر پومیس که غیرخوراکی است، استفاده نکنند.
۱۳۹۴ شنبه ۱۶ خرداد  | تاثیرسرخ کردن غذا با “روغن زیتون” بر سلامتی
همیشه این سوال در ذهن ما وجود دارد که بهترین و سالم ترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است؟ آیا بهترین روش سرخ کردن غذا با “روغن زیتون” است؟ در این بخش پاسخ این سوال را محققان اسپانیایی بدست آورده اند.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ خرداد  | روش تشخیص روغن زیتون اصل
روغن زیتون طبیعی یکی از روغن های پر طرفدار با ارزش غذایی بسیار بالا می باشد که همین امر بسیاری از شیادان را به فکر فروش نوع تقلبی اش می اندازد .اما چگونه می توان روغن زیتون طبیعی را از نوع تقلبی آن تشخیص داد؟