نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
اِثَّلاثا ٣ شوال ١٤٤١
Tuesday, May 26, 2020
۱۳۹۵ دوشنبه ۲۱ تير  | روانشناسی قیمت گذاری
قیمت گذاری محصولات و خدمات اگر به شکل صحیحی صورت گیرد می تواند به یکی از عوامل موثر در موفقیت فعالیت های بازاریابی تبدیل شود.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۰ تير  | باورهای نادرستِ رایج در روانشناسی موفقیت
در قرآن کریم، نقل به مضمون، آیه ای است با این معنی: «تو بدی ها را با نیکویی دفن کن.» (آیه 96، سوره مومن)؛ یعنی با شناخت ضعف انسان که حاصل عدم درک حکمت است، بخشش را در خود تقویت کنید.
۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت  | روانشناسی دست ها
با در نظر گرفتن چپ دستی توانا و هنرمند همچون لئوناردو داوینچی، می توان تصور کرد که چپ دست ها در زمینه های هنری همچون نقاشی، معماری و خصوصا مجسمه سازی بسیار موفق ترند.
۱۳۹۵ يکشنبه ۲۹ فروردين  | به سوی شادکامی، به روش علمی
روانشناسی مثبت نگر شاخه ای از روانشناسی است که به جای تاکید بر آسیب ها و بیماری های روانی به مطالعه شرایط و فرآیندهای دستیابی به موفقیت و زندگی رضایتبخش می پردازد
۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۶ فروردين  | روانشناسی جشن طلاق
وقتی هنجارشکنی می‌شود که بعضی از اصول را بهم می زند و البته کسی هم نمی خواهد هنجارهای تازه جوانان را بپذیرد یا اتوکشی کند تا به ارزش‌ها آسیب نزند.
۱۳۹۵ دوشنبه ۲ فروردين  | روان شناسی وحشی ترین ها
چه می شود که افراد جذب گروه هایی چون داعش می شوند و این چنین با دیگران به خشونت رفتار می کنند؟
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ اسفند  | روانشناسی رنگها را بدانيم
برخی از روانشناسان عقيده دارند رنگی که برگزيده و دلخواه کسی است ميتواند گويای خصوصيات اخلاقی و روانشناسی او باشد. نوشتار زير چکيده ای است که بر اساس اين نظريه و پس از سالهای پژوهش نگاشته شده: قرمز: خوش قلب اما خودپرست اين رنگ مظهر شدت و زياده روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشق و تنفر و فداكاری و خشونت و خون و آتش. كسی كه به اين رنگ علاقه دارد هرگز نمي تواند در زندگی بی تفاوت باشد.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۳ اسفند  | بررسی روانشناسی اتاق خواب برای فرزندان
روانشناسان کودک پیشنهاد می‌کنند برای ترغیب بچه‌ها به خوابیدن در اتاق شخصی، ابتدا باید توجه زیادی به طراحی دکوراسیون اتاق بچه‌ها داشت. به این شکل که نه‌تنها از لحاظ رعایت شرایط فیزیکی و وضعیت نور و هوا، بلکه در انتخاب همه وسایل اتاق بچه‌ها هم باید توجه کافی داشت.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن  | روانشناسیِ رنگ اتاق خواب شما!
امروزه با توجه به مطالعات متعدد روانشناسان, رنگ ها اثرات زیادی در شخصیت و روحیه ی افراد می گذارند. از این رو در طراحی و دکوراسیون داخلی قسمت های مختلف منزل, رنگ ها اهمیت ویژه ایی پیدا کرده اند.
۱۳۹۴ يکشنبه ۲۵ بهمن  | روابط عاشقانه انزواطلب ها
«تنهایی اش را دوست دارد و دو دستی به آن می چسبد چون عزت نفسش پایین است.» این دیدگاه اغلب روانشناسان نسبت به افرادی است که به اصطلاح انزواطلب و فاصله گیر هستند
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن  | روانشناسی انگشتان مردان
با دانستن این مشخصه ها میتوان مردان را شناخت و اخلاق و رفتار و میزان وفاداری هر کدام را برآورد کرد! دانشمندان دریافته‌اند طول انگشت‌ حلقه در مردانی که با مهربانی و لطافت با زنان برخورد می‌کنند عموماً از انگشت سبابه بیشتر است.
۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن  | روانشناسی راه رفتن افراد
راه رفتن می تواند راز و رمز درونی افراد مختلف را برملا کند و می توانید با طرز راه رفتن افراد شخصیت آن ها را بیشتر بشناسید چه نوع حالت هایی در راه رفتن می تواند ما را به شناخت بیشتر روحیات افراد کمک کند
۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن  | رفتار کودک را مدیریت کنید کد خبر: ۵۳۲۱۷۵ تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ - 16 September 2015 یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه والدین باید انتظارات خود از فرزندان را واقع‌بینانه کنند تاکید کرد: در عین رعایت این نکته والدین باید توجه داش
رفتار کودک را مدیریت کنید کد خبر: ۵۳۲۱۷۵ تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ - 16 September 2015 یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه والدین باید انتظارات خود از فرزندان را واقع‌بینانه کنند تاکید کرد: در عین رعایت این نکته والدین باید توجه داشته باشند که از نیازهای جسمی و روانی فرزندان نیز غافل نشوند و رفتار وی را مدیریت کنند. به گزارش ایسنا، دکتر محمد زارع نیستانک با اشاره به اینکه آرزوی هر والدینی داشتن فرزندی موفق، توانمند و خوش‌رفتار است گفت: برای رسیدن به این مهم والدین راه‌های مختلفی چون مطالعه‌ متون، مشورت با نزدیکان و مشورت با متخصصان را باید امتحان کنند. وی افزود: در‌ این راه والدین باید علاوه‌ بر ارتقای دانش، مهارت‌های خود را نیز اصلاح کنند و یک نظام ‌انضباطی قاطعانه با رفتارهای مصمم و با ثبات عمل را به‌کار ببندند. در‌ عین‌حال باید انتظارات خود از فرزندان را واقع‌بینانه کنند و همچنین از نیازهای جسمی و روانی آنها نیز غافل نشوند. زارع نیستانک یادآور شد: والدین باید با صبر و تحمل و خلاقیت در راهی طولانی (محیطی امن و خوشایند) قدم بگذارند. باید دقت داشته باشیم که ویژگی‌های خلقی و شخصیتی را از رفتارهای قابل‌مشاهده و توضیح‌دادنی افتراق دهیم. وی اضافه کرد: به عنوان مثال لجباز بودن یا کم‌حوصله‌بودن گویای رفتار کودک نیست چرا‌که کسب مهارت در جهت کاهش رفتارهای منفی کودکان نیاز به تعریفی دقیق از رفتار کودک دارد؛ یعنی عملی که قابل‌دیدن یا شنیدن مثل گریه‌کردن است. این دکترای روانشناسی کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: باید بدانیم که کدام شرایط جسمانی، روحی و محیطی باعث رفتار خاصی در کودک می‌شود. گرسنگی یا کم‌خوابی می‌تواند باعث بروز برخی رفتارها در کودک شود. زارع نیستانک تاکید کرد: باید واکنش‌های والدین به رفتارهای خاص کودک را بشناسیم. این واکنش‌ها ممکن‌ است رفتار کودک را تشدید‌ کنند یا کاهش دهند. در این راستا ثبت رفتار کودکان توسط والدین مفید است. با این کار آنها فرصت پیدا‌ می‌کنند تا دریابند برداشتشان از رفتار کودک تا چه اندازه صحیح است. وی افزود: در‌ عین‌ حال شاید بتوانند عامل زمینه‌ای بروز رفتاری خاص در کودک را بشناسند. در‌ این‌ مورد توجه به زمان و مکان و دلیل بروز رفتار کمک‌کننده است. پیامد رفتار نیز باعث رفتار آشکار می‌شود که ممکن‌ است موقعیت‌های پر‌خطر و همچنین رفتارهایی از والدین که موجب تقویت رفتار کودک شود را مشخص کند. این دکترای روانشناسی کودک و نوجوان در پایان گفت: برای کاهش رفتارهای منفی باید رفتار مثبتی در تعامل با آن رفتار نامطلوب در‌ نظر گرفته شود و به شکل مثبت توصیف و تشویق شود. این کار نیاز به تمرین فراوان دارد اما متأسفانه بیشتر والدین عادت دارند کودکان را از انجام کارهای ناپسند منع‌ کنند تا اینکه آنها را به انجام کارهای پسندیده تشویق کنند، چون این روش‌، راحت‌تر اس
۱۳۹۴ يکشنبه ۴ بهمن  | ترفندهای روانشناسی برای افزایش اشتهای خردسالان
چگونه می توانیم میل به غذاخوردن را در فرزندمان افزایش دهیم با چه روش هایی این امر امکانپذیر است بالابردن تمایل خردسالان به صرف غذا با چه ترفندهای روانشناسی امکانپذیر است
۱۳۹۴ يکشنبه ۶ دي  | پرخاش فیزیکی در کودکان
هر کودکی ممکن است به والدین خود حمله کرده و با وارد کردن ضربات دست و پا اعتراض و ناراحتی خود را به نکتهای خاص نشان دهد. این رفتاری است که بسیاری از والدین از سوی فرزندان خود مشاهده میکنند، اما برخی از آنها نمی دانند که باید چه نوع رفتاری از خود بروز دهند. آنها این سؤال را از خود میپرسند که «چه واکنشی باید در برابر این نوع حرکات ناراحت کننده کودکم نشان دهم؟»
۱۳۹۴ پنج شنبه ۳ دي  | روانشناسی خوش تیپی
به هرحال اینكه هر فردی چه لباسی را می‌پسندد به سلیقه و نظرش بستگی دارد اما انتخاب همیشگی یك نوع پوشش می‌تواند تا حدودی بخش‌هایی از شخصیت درونی افراد مختلف را برای‌تان روشن كند.