نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
اِلأَربِعا ٣ جمادي الثانيه ١٤٤١
Wednesday, January 29, 2020
۱۳۹۴ دوشنبه ۹ آذر  | درست تنفس کنید تا سالم زندگی کنید
نتایج تحقیقات بسیاری نشان می‌دهد که برای دست یافتن به یک منبع طبیعی و قوی برای کاهش استرس لازم نیست که دورتر از نوک بینی‌تان را ببینید. پژوهشهای تازه نشان می‌دهد که کاهش سرعت نفس کشیدن و عمیق نفس کشیدن می‌تواند اثرات مهمی بر سلامت داشته باشد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر  | تازه ترین راهها برای رفع خرو پف snoring-treatment-633x319 اگر می خواهید خر و پف خود را کنترل و درمان کنید از این ورزش های مفید بهره بگیرید. خروپف زمانی رخ می دهد که عضلات گلو شل می‌شود در این حالت راه‌هوایی مسدود می‌شود و همین امر علتی است که تنفس را ه
تازه ترین راهها برای رفع خرو پف snoring-treatment-633x319 اگر می خواهید خر و پف خود را کنترل و درمان کنید از این ورزش های مفید بهره بگیرید. خروپف زمانی رخ می دهد که عضلات گلو شل می‌شود در این حالت راه‌هوایی مسدود می‌شود و همین امر علتی است که تنفس را هنگام خواب دچار مشکل می‌کند. گاهی اوقات این عارضه می‌تواند زمینه ساز مشکلات سلامتی زیادی نظیر بیماری‌های قلبی باشد. مطالعه ای در این زمینه روی 22 مرد و 17 زن انجام شد و محققان افراد را به دو گروه تقسیم کردند یک گروه از اسپری مخصوص بینی استفاده کردند و همچنین تمریناتی برای داشتن تنفس عمیق انجام می دادند و سه بار در روز از این اسپری استفاده کردند. گروه دیگر فقط به شستشوی بینی سه بار در روز اکتفا کردند و آنها از تمرینات مربوط به بهبود شرایط بلع و گفتار استفاده می‌کردند. خروپف به دلیل ارتعاش ماهیچه‌ها و بافت نرم عضلات ایجاد می‌شود که منجر به انسداد راه‌های هوایی فوقانی می‌شود بنابراین نیاز فعالیت‌هایی است که این عضلات تقویت شوند. در حقیقت به عنوان یک تئوری این موضوع مطرح است که تقویت عضلات می‌تواند منجر به کاهش خروپف شود، در نتیجه مطالعه‌ای در این باره انجام شد و محققان شرکت کنندگان را به مدت یک هفته با توجه به تمریناتی که به آنان داده بودند بررسی کردند و بعد از این دوران به مدت سه ماه،‌میزان خروپف آنها اندازه گیری شد و افرادی که تمرینات را انجام داده بودند از آن بهره بردند به گونه‌ای که 36 درصد فرکانس خروپف و 59 درصد شدت صدا کاسته شد. نمونه این تمرینات به شرح ذیل است: 1) با نوک زبان به سقف دهان فشار بیاورید و آنرا به عقب بکشیداین عمل را 20 بار انجام دهید. 2) زبان را به سمت بالا بکشید و 20 بار این عمل تکرار شود. 3) در حالی که نوک زبان را به داخل دندانهای جلو هدایت می‌کنید به قسمت پشت زبان فشار آورید. این عمل هم 20 بار انجام شود. 4) زبان و کام نرم را 20 بار بالا ببرید. 5) با استفاده از انگشت سبابه، گونه را از دندانها دور کنید و آنرا به پایین بکشید. این عمل 10 بار برای هر سمت انجام شود. 6) هنگامی که غذا می‌خورید زبانتان را به سمت سقف دهان بالا ببرید به ویژه هنگام بلع، بدون اینکه عضلات گونه را محکم کنید.
۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد  | ساخت اولین واکسن محافظت در برابر ویروس‌های تنفسی
ت > همشهری آنلاین: محققان یک شرکت آمریکایی به نام Novavax، موفق به ساخت اولین واکسن عفونت‌های تنفسی ویروسی شدند که بدن را در برابر ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV محافظت می‌کند.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ مرداد  | مبدع تنفس مصنوعی درگذشت
دکتر فارست برد مبدع آمریکایی اولین دستگاه تنفس مصنوعی مدرن در سن 94 سالگی درگذشت.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ مرداد  | ظریف: اگر 1+5 نقض عهد کنند کار ما با پیچ و مهره‌هاست / بگذاریم مردم در فضای جدید تنفس کنند / مخالفان هنوز هم علیه توافق در تلاشند؛ تنها برای یک اگهی تلویزیونی 150 میلیون دلار پول خرج کرده اند
وزیر خارجه در نشست شورای راهبردی روابط خارجی گفت: از سفر هیأت‌های اقتصادی ذوق‌زده نیستیم ولی این روابط ضمانت توافق است.
۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير  | تنفس رنگین‌کمانی یک وال
کالیفرنیا > فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده وال غول‌پیکری را نشان می‌دهد که همزمان با تنفس و فوران آب، رنگین‌کمانی زیبا روی هوا ترسیم می‌کند.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۳ ارديبهشت  | ساخت نخستین دستگاه چاپ سه‌بعدی تنفسی برای کودکان
پزشکان آمریکایی با کاشت نخستین نمونه‌های دستگاه چاپی سه‌بعدی که تنفس را ارتقا بخشیده و با رشد کودک، تغییر شکل می‌دهند، توانستند سه نوزاد مبتلا به یک بیماری نسبتا مرگبار تنفسی را درمان کنند.
۱۳۹۴ دوشنبه ۷ ارديبهشت  | تنفس در آلوده ترین شهر جهان چه طعمی دارد
گرد و خاک، ترافیک و دود اتفاقی رایج در آلوده ترین شهرهای جهان مانند لندن یا تهران است. اما اوضاع در آلوده ترین شهر جهان چگونه است؟
۱۳۹۴ دوشنبه ۳۱ فروردين  | تنفس چگونه به زایمانتان کمک می‌کند؟
گاهی اوقات به خانم ها گفته می شود که نفس خود را حبس کرده و تا جایی که می توانند فشار دهند.
۱۳۹۳ شنبه ۲۷ دي  | مهم‌ترین علت دیسترس تنفسی نوزادان
ک فوق تخصص نوزادان با بیان اینکه تجمع بیش از حد مایع در الوئول‌های ریه مهم‌ترین علت دیسترس تنفسی درنوزادان است، تاکید کرد: سندروم دیسترس تنفسی نوزاد در نتیجه کمبود ترشح سورفکتانت و آناتومی ریوی ناقص شکل می‌گیرد که این بیماری اغلب بدون مشکل خاص و در زمانی نه چندان طولانی برطرف می‌شود.
۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۵ دي  | بیماریهای تنفسی، چهارمین عامل مرگ و میر در اصفهان
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با بیان اینکه بر اساس آمار، حوادث رتبه سوم و بیماری های تنفسی رتبه چهارم مرگ و میر را در سال جاری به خود اختصاص داده اند گفت: آمار متوفی بر اثر بیماری های تنفسی به آمار مرگ و میر بر اثر حوادث نزدیک شده است.
۱۳۹۳ سه شنبه ۹ دي  | انتقال ۳۹۲ بیمار قلبی و تنفسی به بیمارستان در یک روز؛ زنان باردار در سطح شهر تردد نکنند
انتقال ۳۹۲ بیمار قلبی و تنفسی به بیمارستان در یک روز؛ زنان باردار در سطح شهر تردد نکنند
۱۳۹۳ سه شنبه ۲ دي  | آموزش تنفس صحیح برای کاهش تنش‌های عصبی
رساندن هوای تازه به بدن انرژی‌های مختلف نفسانی و سیستم مغزی و عصبی را تقویت می‌کند و فرد راحت‌تر می‌تواند با تنش‌های عصبی و استرس‌های روحی کنار بیاید. همچنین، وضو گرفتن می‌تواند موجب نشاط، تجدید قوا و نورانیت افراد را فراهم آورد.
۱۳۹۳ جمعه ۱۸ مهر  | تنفس در زیر آب ممکن شد
به لطف نوآوری گروهی از محققان در اروپا این امکان فراهم شده که تنفس در زیر آب به راحتی صورت گیرد.
۱۳۹۳ جمعه ۱۸ مهر  | راز تنفس انسان در زیر آب افشا شد!
دنیای زیر آب هنوز هم سرشار از رازهای پنهان است. بسیاری از انسان‌ها رویای زندگی زیر آب را سال‌ها در سر پرورانده‌اند.
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۰ مهر  | هنگام دويدن چطور تنفس کنيم؟
هنگام دويدن چطور تنفس کنيم؟