نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
11%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي
اِلأَحَّد ٢٣ جمادي الاولي ١٤٤١
Sunday, January 19, 2020
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۳ ارديبهشت  | کاهش ترس کودک، راهکار مفید
ریشه بسیاری از ترس ها، برخورد غلط والدین و اطرافیان با کودک است.
۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت  | چگونه ترس از تاریکی را در کودک درمان کنیم؟
یکی از عمده‌ترین دلایل ترس از تاریکی، تخیلات ذهنی کودک است
۱۳۹۴ جمعه ۳۰ بهمن  | کودکان از چه زمانی شروع به ترسیدن میکنند
ترس کم و بیش در همه مردم وجود دارد و در حد خود هیجان سالمی است. به عبارت دیگر، کسی که از هیچ چیز نترسد، یک انسان طبیعی نیست؛ بلکه بیمار است، زیرا به واسطه ترس است که انسان از خطرهای واقعی آگاه شده و از جان خود دفاع می کند، اما ترس در کودکان از چه سنی شروع می شود؟
۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن  | چرا کودکان از تاریکی می ترسند؟
یکی از ترس هایی که بین بیشتر کودکان عمومیت دارد، ترس از تاریکی است.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۷ دي  | قصه‌های دوران بارداری استرس من با تو چه می‌کند، کودکم؟! هفته 19 روز137
چند روزی است دلم شور می‌زند، استرس دارم  و زود از دست همه عصبی می‌شوم و نمی‌توانم جلوی اشک‌های بی‌اختیارم را بگیرم. دوست ندارم ضعیف باشم، اما انگار گاهی دست خود آدم نیست.
۱۳۹۴ شنبه ۱۲ دي  | راهکارهای کاهش فشارهای مغزی و استرسی در کودکان
راهکارهای کاهش فشارهای مغزی و استرسی در کودکان
۱۳۹۴ سه شنبه ۱ دي  | نکاتی برای برقراری ارتباط خوب کودکان با دندانپزشک/ برای تنبیه، کودک را از دندانپزشک نترسانید
نکاتی برای برقراری ارتباط خوب کودکان با دندانپزشک/ برای تنبیه، کودک را از دندانپزشک نترسانید
۱۳۹۴ شنبه ۲۸ آذر  | علت ترس بعضی از کودکان از مهد کودک
علت ترس بعضی از کودکان از مهد کودک
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۴ آذر  | مشاهدات عینی یک مربی مهدکودک عامل ترس کودکان‌مان را در خودمان جست‌وجو کنیم
من مربی یک مهدکودک و موسسه استعدادیابی‌ام. پس از مدت‌ها احساس این‌که مادران چندان از محیط‌های اجتماعی کودکان‌شان خبر ندارند، من را بر آن داشت که از مشاهداتم در مهدکودک از فرزندان‌تان بنویسم تا بیشتر با روحیه آنها آشنا شوید. به نظر گاهی مشت نمونه خروار است و گاهی مشکلات بچه‌های دیگران می‌تواند همان مشکلی باشد که من با فرزندم دارم. در این سال‌ها، با کار در مهدکودک بسیار به بچه‌هایی برخورد کرده‌ام که رفتارهایشان در خانه متفاوت از رفتارهایشان در مهد و محیط‌های اجتماعی‌تر بوده است. این است که با خودم قرار گذاشتم، مادران را در جریان آن رفتارهایی که کمتر با آن در ارتباطند قرار دهم و مشاهدات عینی خودم را درباره فرزندان‌تان با شما در میان بگذارم
۱۳۹۴ پنج شنبه ۵ آذر  | در گفت‌وگو با یک روان‌شناس عنوان شد ترس؛ علت اصلی دروغگویی کودکان
ک روان شناس کودک دلیل عمده دروغ‌گویی کودکان را ترس دانست و گفت: ترس به خاطر بداخلاقی والدین علت عمده دروغ گویی کودکان بوده و این در حالیست که حتی در بزرگسالی و روابط بین همسران نیز در بسیاری از موارد به علت ترس از گفتن واقعیت، افراد به یکدیگر دروغ می‌گویند.
۱۳۹۴ يکشنبه ۲۶ مهر  | چگونه ترس از آمپول را در کودک کاهش دهيم
آیا فرزند شما از آمپول زدن می‌ترسد؟ بهتر است اضطراب کودک‌تان را تا زمان ملاقات بعدی با پزشک کاهش دهید. تزریق واکسن به محافظت کودک در برابر بیماری‌های مختلف کمک می‌کند اما بدون شک این کار درد دارد. جای تعجب نیست که بیشتر کودکان از آمپول می‌ترسند اما در اغلب موارد مجبورند این کار را انجام دهند. در حقیقت بسیاری از کودکان تا ۴ سالگی بیش از ۲۰ تزریق واکسن انجام خواهند داد. بد نیست با برخی از نکاتی که می‌تواند این ترس را در کودک کم کند، آشنا شوید.
۱۳۹۴ جمعه ۲۴ مهر  | چگونه ترس از تنها خوابیدن و تاریکی را در کودک درمان کنیم؟
خیلی از والدین از این مساله گله مندند که کودکشان خیلی می ترسد و حاضر نیست شب ها در اتاقش بخوابد یا اگر اتاق تاریک باشد، به هیچ وجه زیر بار نمی رود که در اتاق بماند یا همین که شب می شود، کودک به مادر می چسبد و می گوید من می ترسم... علل ترس های شبانه کودک
۱۳۹۴ جمعه ۲۷ شهريور  | چرا کودکان استرسي ميشوند؟
استرس یکی از علل مهم اختلالات خلقی و عاطفی در بچه هاست. استرس می تواند موجب افت تحصیلی و اختلال در ارتباط بین کودک و اطرافیان او شود و در درازمدت در او ایجاد اضطراب و افسردگی کند.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ شهريور  | چرا کودکان استرسی می شوند؟
استرس می تواند موجب افت تحصیلی و اختلال در ارتباط بین کودک و اطرافیان او شود
۱۳۹۴ جمعه ۲۰ شهريور  | علت استرس کودکان چیست
دکتر مهرداد منصوری 3983 استرس یکی از علل مهم اختلالت خلقی و عاطفی در بچه هاست. استرس میتواند موجب افت تحصیلی و اختلال در ارتباط بین کودک و اطرافیان او شود و در دراز مدت در او ایجاد اضطراب و افسردگی کند. چه چیزهایی میتوانند در زندگی یک کودک موجب بروز استرس شوند. محققین میگویند مهمترین عوامل استرس زا در زندگی کودکان عبارتنداز انتظار رشد ذهنی سریعتر کودکان : امروزه تقریبا همه بچه ها به کودکستان و پیش دبستانی میروند. سال ها قبل کودکستان جایی فقط برای بازی بچه ها بود ولی امروزه به بچه ها در پیش دبستانی تکالیفی داده میشود. در کلاس اول و دوم میزان این تکالیف باز هم بیشتر میشود. یک تحقیق به توسط دانشگاه ویرجینیا نشان داده است که از سال 1998 به این طرف زمان صرف شده در مدارس برای آموزش ادبیات 25 درصد افزایش یافته در حالیکه زمانی که مصروف آموزش هنر،موسیقی و مهارت های دستی میشود بشدت کم
۱۳۹۴ پنج شنبه ۵ شهريور  | به کودک دچار اختلال استرس پس از سانحه چگونه کمک کنیم؟
PTSD در اثر حوادثی بوجود می آید که فراتر از طاقت و ظرفیت روانی فرد باشد