نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
اِلأَحَّد ٤ شعبان ١٤٤١
Sunday, March 29, 2020
۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت  | تربیت فرزندان
کودک‌تان را از نمایش دادن احساساتش نترسانید برای شمایی که سال‌ها از روزهای کودکی فاصله گرفته‌اید، فهمیدن اینکه در ذهن فرزندتان چه می‌گذرد، کار آسانی نیست. تنها کاری که این روزها از دست شما برمی‌آید، این است که خودتان را جای کودک‌تان بگذارید و باتوجه به آنچه در ذهن خودتان می‌گذرد روشی برای مقابله با او انتخاب کنید یا همان‌طور که در گذشته با شما رفتار شده، با او هم برخورد کنید. اما روانشناسان کودک معتقدند الگوهای کهنه تربیتی برای خود ما هزار و یک مشکل ایجاد کرده و دلیلی ندارد که همیشه همان‌طور که خودمان قربانی اشتباهات والدین‌مان شده‌ایم، فرزندان را هم قربانی این روش‌های حل مسئله که به ارث برده‌ایم، کنیم. از طرف دیگر آنها فکر می‌کنند ساختار ذهنی کودکان آنقدر با ما بزرگ‌تر‌ها متفاوت است که روش‌های انتخابی‌مان همیشه نمی‌تواند نتیجه‌ای که انتظار داریم را به‌همراه بیاورد.
۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند  | برای تربیت فرزندان زمان بیشتری بگذارید
کودکان امروزی بومیان دیجیتال هستند و والدین به عنوان مهاجرین به این عصر جدید محسوب می شوند و مسئولیت والدین در برابر تربیت درست فرزندان افزایش پیدا کرده است و باید والدین برای فرزندان وقت هم کیفی و هم کمی بگذارند تا آسیب کمتری فرزندان ببینند.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۳ دي  | روش تربیتی در مواجهه با خرابکاری‌های فرزندان‌مان خرابکاران کوچک را چگونه دستگیر کنیم؟
: تا به حال شده به اتاقی از اتاق‌های خانه بیایید یا از بیرون به منزل برسید و با شاهکارهایی از کودک‌تان مواجه شده باشید که دهان شما را از تعجب باز گذاشته و نمی‌دانید به آنها چه بگویید. خرابکاری یکی از گلایه‌های رایج میان مادران است؛ مخصوصا آنهایی که پسربچه دارند. اما وقتی کودکتان خراب کاری می‌کند شما چه عکس‌العملی انجام می‌دهید، برخورد شما با بروز این اتفاق چیست و چطور می‌توان خشم حاصل از این مواجهه را کاهش داد؟
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ اسفند  | قانون اساسی برای تربیت فرزندان
بی تردید نشان دادن مفهوم دقیق احترام گذاشتن به فرزندتان کمی سخت است مخصوصا اگر سن کمی داشته باشد اما می توانید مفهوم احترام را با مثال هایی ساده برایش شرح دهید.
۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ اسفند  | روانشناسی کودکان در تربیت فرزندان مستقل و توانا
کودک بودن گاهی اوقات بسیار ناامیدکننده می شود، به همین دلیل در اینجا از نحوه تقویت اعتماد به نفس صحبت کرده ایم. کودکان و بچه های پیش دبستانی می بینند که خواهر و برادرهای بزرگتر و والدین آنها هر کاری را به راحتی انجام می دهند و این شاید آنها را ناامید کند.
۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ اسفند  | روانشناسی کودکان، چه طور فرزندان راستگو تربیت کنیم؟
هیچ پدر و مادری دوست ندارد فرزندش دروغگو باشد، ولی خیلی اوقات والدین به دلیل ندانستن اصول تربیت و روانشناسی کودکان ناخواسته باعث دروغگویی فرزندشان می شوند.
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۴ اسفند  | کم رنگ شدن نقش پدر در تربیت فرزندان مجموعه : همسرداری و ازدواج
کم رنگ شدن نقش پدر در تربیت فرزندان مجموعه : همسرداری و ازدواج کم رنگ شدن نقش پدر در تربیت فرزندان انسان دارای مسئولیت های زیادی است که باید آنها را بشناسد و به آنها عمل کند از جمله مسئولیت‌هایی که اسلام به آن تأکید دارد مسئولیت پدری است. در اسلام پدر دارای مقام ارجمند و چهره‌ای برجسته و مورد احترام است و شأن پدر و مادر پس از شأن خدا ذکر شده است.
۱۳۹۳ دوشنبه ۱۳ بهمن  | صحیح تربیت کردن فرزندان چگونه باید باشد؟
محیط یکی از عوامل بسیار موثر در تربیت فرزند به شمار می آید. یکی از جنبه های محیط فضای داخلی منزل است. نحوه رفتار پدر و مادر با یکدیگرمهمترین عامی در تربیت فرزند است.
۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر  | سه توصیه امام حسین (علیه‌السلام) برای تربیت فرزندان
محبت وقتی تأثیر گذار خواهد بود که فرد از آن آگاهی یابد. در مکتب اهل بیت (علیهم‌السلام) خانواده و فرزندان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. در این مکتب فرزند آوری و اهمیت تربیت فرزند تنها معطوف به لحظه تولد و بعد از آن نیست بلکه به زمینه های تربیت و شرایط قبل از تولد و بلکه حتی قبل از انعقاد نطفه نیز توجه خاص شده است. از این رو در روایات مشاهده می‌کنیم که شرایط مطلوب و نامطلوب انعقاد نطفه توجه قرار گرفته است.
۱۳۹۳ يکشنبه ۲۵ آبان  | اصول و نکات مهم در تربیت فرزندان
اصول و نکات مهم در تربیت فرزندان
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۵ آبان  | نکات طلایی در تربیت فرزندان
نکات طلایی در تربیت فرزندان
۱۳۹۳ سه شنبه ۶ آبان  | آیا در تربیت فرزندانتان زیادی سخت‌گیری میکنید؟
آیا در تربیت فرزندانتان زیادی سخت‌گیری میکنید؟
۱۳۹۳ جمعه ۲ آبان  | زنگ اول مسئولیت پذیری
اسم مسئولیت پذیری که می آید، داغ دل خیلی از پدر و مادرها تازه می شود. اگر شما هم از این دسته اید یا حداقل دوست ندارید در آینده نزدیک به این دسته از والدین بپیوندید، شروع مدرسه فرصت خوبی است که آموزش مسئولیت پذیری را خیلی جدی شروع کنید.
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱ آبان  | خانواده ای که مقابل هم بایستند، پایدار نمی ماند-2
در تربیت بچه ها متحد باشید
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱ آبان  | 8 تا 18 ماهگی زمان طلایی برای تربیت روحی فرزندان
والدین نقش اصلی در کم‌تحمل شدن کودکان را دارند به طوری که سبک زندگی ناامن از آسیب‌رسان‌ترین سبک‌های زندگی است.
۱۳۹۳ شنبه ۵ مهر  | تربیت فرزند با برخورد محکم والدین !
امروزه به نظر می رسد بسیاری از والدین درواقع نمی خواهند نقش پدر و مادر را ایفا کنند! البته منظورم این نیست که فرزندانشان را دوست ندارند بلکه منظورم این است نمی خواهند محکم باشند و تربیت بچه ها را جدی بگیرند !