نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
اِجُّمعَة ٤ رجب ١٤٤١
Friday, February 28, 2020
۱۳۹۵ پنج شنبه ۷ مرداد  | محافظت نکردن از چشم‌ها چه عوارض و بیماری‌هایی به دنبال دارد؟ با محافظت از چشم ها تیزبین بمانید
چشم‌ها آن‌قدر حساس‌اند که باید بیش از همه اندام‌های دیگرتان مراقب آنها باشید. محافظت از چشم در روزهای آفتابی و پرنور تابستان از جمله موضوعات مهمی است که باید آن را یاد بگیریم.
۱۳۹۵ يکشنبه ۳۰ خرداد  | نرم‌جوش یکی از بیماری‌های شایع در کودکان
مولوسکوم یا نرم‌جوش یکی از بیماری‌های شایع در کودکان است
۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۹ خرداد  | ارتباط ماه‌های تولد و ابتلا به بیماری‌ها
ارتباط ماه‌های تولد و ابتلا به بیماری‌ها
۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ ارديبهشت  | بیماری‌های قلبی بزرگترین عامل مرگ در کشور
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری های قلبی بزرگترین عامل مرگ در کشور است، گفت: بیماری‌های غیر واگیر 38 میلیون مرگ‌ و میر در جهان را به خود اختصاص می دهد.
۱۳۹۵ سه شنبه ۷ ارديبهشت  | بیماری‌های کلیوی
 تاثیر بیماری‌های کلیوی بر پوست و مو یکی از عوارض بیماریهای کلیوی، مشکلات پوستی‌ است بیماران مبتلا به نارسایی کلیه، در طول درگیری درازمدت یا دائمی با این بیماری همواره دچار عوارض فراوانی می‌شوند كه هر یک به نوبه خود دردسرآفرین و مشکل‌زا هستند. از آنجا كه نارسایی کلیه با جان فرد مبتلا سر و کار دارد، همواره مورد توجه مردم بوده است. تاثیر بیماری‌ کلیوی بر پوست این بیماری عوارضی هم دارد كه چندان به چشم نمی‌آیند، ولی برای فرد مبتلا بسیار مهم هستند. یکی از این عوارض و ضایعات، مشکلات پوستی‌ است. این مشكلات معمولا خطر جانی برای بیمار ندارند، اما مستقیما در کیفیت زندگی او تاثیرگذارند. نمی‌توان به این دلیل که فرد دچار نارسایی كلیه، با بیماری نسبتا جدی و مادام‌العمری دست به گریبان است، کیفیت زندگی او را در نظر نگرفت و از عوارض جانبی بیماری‌اش غافل شد، چون هر یک از این عوارض می‌توانند حتی بیشتر از خود بیماری – چه از نظر سلامت جسمی و چه از نظر سلامت روانی- به فرد مبتلا آسیب برسانند.
۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت  | درمان کدام بیماری‌ها، فریز کردن رحم است؟
همه‌ی خانم‌ها به طور طبیعی مقداری ترشحات واژنی دارند اما این ترشحات واژنی برای بسیاری از آنها مایه‌ی نگرانی شده است. اما چند سالی می‌شود که عمل کرایوگرافی یا فریز کردن رحم در ایران انجام می‌شود که درمان این ترشحات زیاد است و خیلی‌ها هنوز آن را نمی‌شناسند. به همین دلیل از رقیه رحیمی، کارشناس مامایی، درباره‌ی سیر تا پیاز کرایوتراپی پرسیدیم.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۶ فروردين  | بیماری‌های پوستی که در محل کار سراغ‌تان می‌آید
بیماری پوستی ناشی از شغل، ممکن است در اثر تماس با عامل شغلی مانند مواد شیمیایی، نور آفتاب یا سرما ایجاد شود و یا اینکه زمینه آن وجود دارد و عامل شغلی به عنوان محرک سبب بروز آن می شود. دکتر صرافی راد عضو انجمن متخصصان پوست ایران گفت:مهمترین اقدام در درمان بیماری های پوستی این است که ابتدا مشخص شود بیماری فرد به شغل او وابسته است یا از قبل زمینه آن وجود داشته وعامل شغلی آن را تشدید کرده باشد. در بسیاری از موارد ثابت شده که مواجهه با مواد شیمیایی سبب بروز بیماری پوستی شده ،بنابراین مهم است که مشخص کنیم که مشکل پوستی ایجاد شده وابسته به شغل بوده یا زمینه آن وجود داشته است.
۱۳۹۵ شنبه ۱۴ فروردين  |  نارسایی کلیوی با بیماری‌های استخوانی چه ارتباطی دارد؟
بیماری استخوان مدت‌ها قبل از بروز علائم آغاز می‌شود
۱۳۹۵ دوشنبه ۹ فروردين  | بیماری‌های قلبی و عروقی متهم به‌کشتار جمعی...
بیماری‌های قلبی و عروقی متهم به‌کشتار جمعی
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | تاثیر بیماری‌های کلیوی بر پوست و مو
یکی از عوارض بیماریهای کلیوی، مشکلات پوستی‌ است
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | تاثیر بیماری‌های کلیوی بر پوست و مو....
تاثیر بیماری‌های کلیوی بر پوست و مو
۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن  | این گیاه جادویی همه بیماری‌های زنان را درمان می‌کند؟
می‌گویند این گیاه عادت ماهانه را تنظیم می‌کند، رشد کیست و فیبروم را متوقف می‌‍‌کند و مانع از یائسگی زودرس می‌شود. آیا درست می‌گویند؟ اخیرا قرص‌ها و قطره‌های ویتاگنوس هم به داروخانه‌ها آمده‌اند و بسیاری از خانم‌ها برای درمان مشکلات زنانه آن را مصرف می‌کند. از فاطمه ذکایی، کارشناس مامایی و طب سنتی درباره این گیاه و آثارش روی بدن خانم‌ها پرسیدیم.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ بهمن  | عجیب‌ترین بیماری‌های زبان!
بروز این بیماری از وجود میزان بالایی باکتری یا رشد مخمرها در دهان ناشی می‌شود و در نتیجه پاپیلا رشد کرده و دراز می‌شود و برآمدگی‌هایی مو مانند بوجود می‌آورد که می‌تواند به 15 برابر طول معمولی یک پاپیلا برسد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن  | بیماری‌های پوستی دوره سالمندی چیست؟
بیماری‌های پوستی دوره سالمندی چیست؟
۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن  | آیا در دوران بارداری، به تست بیماری‌های مقاربتی نیاز است؟ سلامت نیوز: آیا در دوران بارداری، به تست بیماری‌های مقاربتی نیاز است؟
سلامت نیوز: زنان باردار نیز ممکن است به بیماری‌ها و عفونت‌های قابل انتقال از طریق رابطه جنسی، مبتلا شوند. این بیماری‌ها می‌توانند سلامت جنین یا مادر را به خطر بیندازند. بنابراین، تست غربالگری بیماری‌های جنسی مانند: ایدز، هپاتیت B، کلامیدیا و سیفیلیس، برای زنان باردار نیز توصیه می‌شود. سلامت نیوز: آیا در دوران بارداری، به تست بیماری‌های مقاربتی نیاز است؟
۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن  | چگونه بیماری‌های چشمی را به موقع تشخیص دهیم؟ سلامت نیوز: چگونه بیماری‌های چشمی را به موقع تشخیص دهیم؟
سلامت نیوز:یک فوق تخصص جراحی شبکیه و لیزر گفت: در بیماری‌های چشمی همچون آب مروارید و آب سیاه، تاری دید مهم‌ترین علامتی است که بیمار متوجه آن می‌شود و بنابراین توصیه می‌شود برای تشخیص به موقع بیماری، چشم‌ها به صورت دوره‌ای معاینه شوند. سلامت نیوز: چگونه بیماری‌های چشمی را به موقع تشخیص دهیم؟