نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
11%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ آذر
اِلأِثنين ١٨ ربيع الثاني ١٤٤١
Monday, December 16, 2019
۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ دي  | ارتباط شدت علائم یائسگی با افسردگی و اضطراب زنان یائسه
مقدمه: یائسگی، یکی از مهمترین بحران های زندگی زنان است و علائمی که زنان در این مرحله تجربه می کنند، از جمله چالش های مهم مراقبتی می باشد. مطالعه حاضر با هدف بررسی ارتباط علائم یائسگی با میزان اضطراب و افسردگی در دوران گذر به یائسگی انجام شد. روش­کار: این مطالعه تحلیلی مقطعی در سال 1382 بر روی 100 زن 60- 45 ساله در سطح شهر گناباد انجام شد. افراد به روش نمونه گیری خوشه ای انتخاب شدند. معیارهای ورود به مطالعه شامل: زنان 60-45 ساله، زندگی کردن با همسر و نداشتن اختلاف شدید با او، نداشتن بارداری مشکوک یا قطعی، عدم استفاده از قرص های ضد بارداری یا هورمون درمانی جایگزین، نداشتن سابقه عمل هیسترکتومی یا اووفرکتومی و نداشتن سابقه بیماری های روانی و جسمی مزمن بود. در این مطالعه ابزار گردآوری داده ها شامل پرسشنامه مشخصات فردی، مقیاس افسردگی بک، مقیاس اضطراب اشپیل برگر و شاخص کاپرمن اصلاح شده بود. در مرحله گردآوری داده ها، افراد مورد مطالعه ابتدا پرسشنامه مشخصات فردی و سپس مقیاس افسردگی بک، مقیاس اضطراب اشپیل برگر و شاخص کاپرمن را تکمیل کردند. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار آماری SPSS (نسخه 16) و آزمون همبستگی و آنالیز واریانس یک طرفه انجام شد. میزان p کمتر از 05/0 معنی دار در نظر گرفته شد. یافته­ها: بر اساس نتایج آزمون همبستگی پیرسون، بین نمره افسردگی و شدت علائم یائسگی ارتباط آماری معنی داری وجود نداشت (125/0=p). همچنین بین نمره اضطراب و شدت علائم یائسگی ارتباط آماری معنی داری وجود نداشت (75/0=p). میانگین نمره اضطراب در سطوح مختلف علامت "بیخوابی" اختلاف آماری معنی داری داشت (043/0=p) و بر این اساس، بیشترین میانگین نمره اضطراب در سطح شدید بیخوابی وجود داشت. نتیجه­گیری: بین شدت علائم یائسگی با افسردگی و اضطراب زنان یائسه ارتباطی وجود ندارد، در حالی که اکثر مطالعات انجام شده در سایر کشورها، ارتباط مثبتی بین شدت علائم یائسگی و افسردگی و اضطراب گزارش کردند که این اختلاف ممکن است ناشی از اختلافات فرهنگی و نگرش زنان نسبت به یائسگی باشد.
۱۳۹۴ شنبه ۱۸ مهر  | چرا زنان بیشتر از مردان افسردگی می گیرند؟
میزان بروز افسردگی در خانم ها تقریبا 2 برابر آقایان است
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۹ مرداد  | معاون اجرایی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان: نداشتن محرم راز از عوامل مهم افسردگی در میان زنان است
معاون اجرایی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان گفت: میزان ابتلا به افسردگی در زنان دو برابر مردان است.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۹ ارديبهشت  | افسردگی در زنان با مسئولیتهای سنگین شغلی
یکی از مهمترین پیامد های فعالیت در اجتماع بروز استرس و فشار های روحی و روانی است که در زنان بیش از مردان بروز می کند.مخصوصا خانم هایی که سمت و مسئولیت شغلی سنگینی دارند ؛با ما همراه باشید.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ فروردين  | افسردگی فصلی، به زنان حمله می کند (3)
شاید بیش از هزاران سال است که آدمی نظاره گر تغییر خلق و خوی خود در فصول مختلف بوده است اما فقط کمتر از 20 سال پیش یعنی در دهه 80 میلادی بود که دانشمندان به طور جدی به نوسانات موسمی افراد پرداختند و «اختلال افسردگی فصلی» (Seasonal Affective Disorder (SAD)) را شناسایی کردند.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ فروردين  | افسردگی فصلی، به زنان حمله می کند (2)
شاید بیش از هزاران سال است که آدمی نظاره گر تغییر خلق و خوی خود در فصول مختلف بوده است اما فقط کمتر از 20 سال پیش یعنی در دهه 80 میلادی بود که دانشمندان به طور جدی به نوسانات موسمی افراد پرداختند و «اختلال افسردگی فصلی» را شناسایی کردند.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ فروردين  | افسردگی فصلی، به زنان حمله می کند (1)
دانشمندان به طور جدی به نوسانات موسمی افراد پرداختند و «اختلال افسردگی فصلی» (Seasonal Affective Disorder (SAD)) را شناسایی کردند و شاید این خود سرآغازی شد برای توجه پژوهشگران به فرایند «نوسانات و تاثیر محیط و فصل» بر رفتار و خلق وخوی موجودات.
۱۳۹۳ يکشنبه ۲۸ دي  | افسردگی زنان بارداررا جدی بگیرید/ بزهکاری فرزندان ریشه در افسردگی مادران دارد
روابط عاطفی پدر با همسر در دوران بارداری بر کاهش افسردگی موثر است .نرمش پیاده رو در آفتاب و مصرف ویتامینهای گروه ب در کاهش افسردگی زنان باردارکمک کننده است
۱۳۹۳ شنبه ۲۷ دي  | چرا بسیاری از زنان و دختران از افسردگی رنج می برند؟
مواردی نظیر ازدواج ، در سنین جوانی، تحمیل نقش خانه داری و مادری همراه با مشكلات مالی و تربیت فرزندان فقدان همراهی و تكامل اجتماعی لازم میزان آسیب پذیری زنان جوانان را افزایش می دهد.
۱۳۹۳ شنبه ۱۵ آذر  | زنان باردار,هورمون جنینی و افسردگی پس از زایمان
زنان باردار,هورمون جنینی و افسردگی پس از زایمان
۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ آذر  | افسردگی در زنان و مردان مجرد
مروزه افسردگي نه به عنوان يک بيماري، بلکه يک واکنش نسبت به حالت هاي عاطفي سرد يا تحت فشار يا حالت هاي عاطفي گرم و پذيرا تعريف مي شود. از سوي ديگر اخيرا دانشمندان با توجه به افزايش مراجعه به پزشکان براي تعيين افسردگي و همچنين افزايش فروش داروهاي ضدافسردگي پس از برگزاري جشن هايي که تمام مردم در آن به شادي پرداخته
۱۳۹۳ شنبه ۱ آذر  | چرا افسردگی در زنان ایرانی دو برابر مردان است؟
معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه خانواده قدرتمندترین کانون اثرگذاری، ساماندهی و نابسامانی اجتماع است، افزود: ثبات و بی‌ثباتی خانواده بر جامعه تأثیر می‌گذارد و در جوامعی که ارزش‌های خانواده متزلزل شده است، ارزش‌های اخلاقی نیز سقوط می‌کند.
۱۳۹۳ شنبه ۱۰ آبان  | بیماری های خطرناک و کشنده زنان را بهتر بشناسیم
بیماری های خطرناک و کشنده زنان را بهتر بشناسیم گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org بررسی‌ها نشان می‌دهد مهمترین دلایل مرگ‌و‌میر زنان، بیماری‌هایی چون امراض قلبی، سکته مغزی، سرطان، افسردگی و سرطان پوستی ملانوم و دیابت نوع 2 هستند. به گزارش ایسنا؛ به اعتقاد پزشکان بسیاری از این مشکلات و بیماری‌ها در صورتی که اقدامات مناسبی برای مقابله با آنها انجام شود، قابل پیشگیری هستند. در ادامه ایمیل در جریان 10 نمونه از شایعترین بیماری‌های خطرناک زنان، علائم و روش‌ پیشگیری از آنها قرار خواهید گرفت.
۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ شهريور  | کدام زنان افسردگی پس از زایمان می‌گیرند؟
نتیجه یك تحقیق نشان می‌دهد خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان به روش سزارین تقریبا دو برابر افسردگی در زایمان طبیعی است.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ شهريور  | 7 دلیل برای شایع ترین شکایت جنسی زنان!
اولین گام در درمان کاهش میل‌جنسی این است که ریشه آن را بشناسیم. آیا کاهش میل زن علتی درونی دارد؟ آیا به اشکال تصویر ذهنی‌اش از خودش (خودانگاره‌اش) مربوط می‌شود؟...
۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريور  | افسردگی فصلی در زنان بیشتر است
افسردگی فصلی در زنان بیشتر است