نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
اِجُّمعَة ٦ شوال ١٤٤١
Friday, May 29, 2020
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۱ دي  | علائم اورژانسی آپاندیسیت
:آپاندیسیت در واقع ملتهب شدن آپاندیس است. علت دقیق این اتفاق هنوز مشخص نیست اما گاهی اوقات انگل ها یا باکتری ها منجر به ایجاد این التهاب می شوند. اگر آپاندیس بترکد، عفونت آن در سراسر شکم گسترش می یابد.آپاندیس پاره شده در واقع یک وضعیت تهدیدکننده زندگی است.
۱۳۹۴ دوشنبه ۱۶ آذر  | آپاندیسیت برای بچه‌ها خطرناک‌تر است یا بزرگ‌ترها؟ جدی گرفتن درد، جدی گرفتن آپاندیس
دکتر نادر طهماسبی_جراح عمومی: آپاندیس یا روده کور، زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است که در قسمت ابتدایی روده بزرگ و در محل تلاقی روده بزرگ و روده کوچک قرار گرفته است، اما تقریبا هیچ عملکرد شناخته شده‌ای در بدن ندارد؛ هر چند بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می‌دهد و سلول‌های لنفاوی این منطقه باعث ترشح پادتن‌هایی در روده ترشح می‌شوند. از طرفی چون آپاندیس زایده‌ای یک طرفه است و یک دهانه باز دارد، اگر به علت وجود مدفوع یا مواد زاید دیگر این این مجرا بسته شود، رشد میکروب‌ها باعث ایجاد عفونت در آپاندیس می‌شود. پس مهم‌ترین علت ابتلا به آپاندیسیت، انسداد دهانه آپاندیس است. حالا اگر این عفونت برطرف نشود ممکن است کیسه آپاندیس پاره شده و عفونت در محوطه شکم پخش شود. این در حالی است که پاره شدن آپاندیس خطرناک است و در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند باعث بروز عفونت شدید در شکم شده و متاسفانه مرگ بیمار را رقم بزند. این در حالی است که بسیاری از افراد به علت التهاب و عفونت آپاندیس یا همان ابتلا به آپاندیسیت تحت جراحی قرار می‌گیرند و آپاندیس‌شان را در می‌آورند، اما در مقابل افراد زیادی تا آخر عمر دچار این مشکل نمی‌شوند و بالطبع نیازی هم به جراحی ندارند. شاید این پرسش برایتان پیش بیاید که چرا آپاندیس بعضی‌ها عود می‌کند و نیاز به جراحی دارد؟ آیا ترکیدن آپاندیس می‌تواند باعث مرگ شود؟ باید بدانید آپاندیس در بدن موجودات گیاهخوار در مقایسه با دیگر موجودات بزرگ‌تر است چون وظیفه هضم مواد غذایی گیاهی را برعهده دارد. البته متخصصان درباره اضافی یا مفید بودن آپاندیس نظرات متفاوتی دارند. به همین دلیل هم نمی‌توان به طور قطع گفت که این عضو بدن کاملا ناکارآمد است و بدون عود آپاندیسیت هم می‌توان به کمک جراحی آپاندیس را از بدن خارج کرد؛ مگر دچار انسداد شده باشد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۹ ارديبهشت  | آپاندیس چیست و کجاست؟ علایم آپاندیسیت
آپاندیسیت (Appendicitis) مشکلی است که در آن آپاندیس (appendix) شما ملتهب شده و پر از چرک می شود. آپاندیس زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است که از روده‌ی بزرگ و درناحیه پایین و راست شکم منشعب می‌شود. هرچند آپاندیس هنوز فایده شناخته شده ای ندارد، اما می تواند باعث مشکلاتی جدی شود.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ دي  | همه چیز در مورد آپاندیسیت
آپاندیسیت یک بیماری است که طی آن آپاندیس شما ملتهب و پر از چرک می شود. آپاندیس شما یک کیسه انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب شده و در سمت راست پایین شکم قرار دارد. برای این ساختار کوچک هیچ گونه کارکرد ضروری شناخته نشده است اما این به آن معنی نیست که نمی تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۲ دي  | همه چیز درباره آپاندیسیت
آپاندیسیت یک بیماری است که طی آن آپاندیس شما ملتهب و پر از چرک می شود. آپاندیس شما یک کیسه انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب شده و در سمت راست پایین شکم قرار دارد. برای این ساختار کوچک هیچ گونه کارکرد ضروری شناخته نشده است اما این به آن معنی نیست که نمی تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۱ آبان  | علایم شایع «آپاندیسیت» را بهتر بشناسیم
بی اشتهایی، تهوع، استفراغ و تب از علائم بیماری است
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۲ مرداد  | درباره «آپاندیسیت» بدانید
متأسفانه در ایران معمولا هر درد شکمی را مترادف با آپاندیسیت می دانند، این در حالی که بسیاری از مردم هنوز حتی جایگاه این عضو بدن را نمی شناسند.
۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ مرداد  | هرآنچه لازم است درباره «آپاندیسیت» بدانید
متأسفانه در ایران معمولا هر درد شکمی را مترادف با آپاندیسیت می‌دانند، این در حالی که بسیاری از مردم هنوز حتی جایگاه این عضو بدن را نمی‌شناسند.
۱۳۹۳ سه شنبه ۲۱ مرداد  | هرآنچه لازم است درباره «آپاندیسیت» بدانید
متأسفانه در ایران معمولا هر درد شکمی را مترادف با آپاندیسیت می‌دانند، این در حالی که بسیاری از مردم هنوز حتی جایگاه این عضو بدن را نمی‌شناسند.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۳ تير  | چگونگی تشخیص درد آپاندیس
آنچه این عضو را مهم می‌كند این است كه به دلایلی ممكن است دچار التهاب و تورم‌شده و باعث عفونت موضعی یا وسیع شكمی شود.
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۸ ارديبهشت  | علایم آپاندیسیت را بشناسید
این عارضه معمولا در اثر انسداد مجاری آپاندیس ایجاد می‌شود و این انسداد می‌تواند....
۱۳۹۳ يکشنبه ۷ ارديبهشت  | درد شکم کودک را جدی بگیرید
این درست است که آپاندیسیت با درد شدید شکم، تب، تهوع و استفراغ همراه است، اما باید توجه داشت که تقریبا همیشه استفراغ بعد از درد شکم شروع می شود، چنانچه کودکی ابتدا دچار استفراغ شود و بعد درد شکم به احتمال زیاد، آپاندیسیت برای وی مطرح نیست.
۱۳۹۳ شنبه ۱۶ فروردين  | آپاندیسیت چیست؟
مهمترين علامت آپانديسيت درد کولیکی ( انقباض و گرفتگی ) در اطراف ناف است.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۳ بهمن  | روش تشخیص سریع آپاندیسیت
رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران گفت: درد آپاندیسیت خارج از ناحیه ناف در سمت راست و پایین شکم احساس می‌شود و تشخیص این امر بسیار مهم است چرا که اگر سریع تشخیص داده نشود ممکن است عوارض بعدی‌ را به دنبال داشته باشد.
۱۳۹۲ سه شنبه ۲۲ بهمن  | روش تشخیص صحیح و سریع آپاندیسیت/ دل‌درد سمت راست و پایین شکم مشکوک است
رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران گفت: درد آپاندیسیت خارج از ناحیه ناف در سمت راست و پایین شکم احساس می‌شود و تشخیص این امر بسیار مهم است چرا که اگر سریع تشخیص داده نشود ممکن است عوارض بعدی‌ را به دنبال داشته باشد.+