نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند
اِلخَميس ٢٥ جمادي الثانيه ١٤٤١
Thursday, February 20, 2020
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۳ تير  | پلو مرغ آفریقایی؛ سفر به سرزمین سیاه ها!
اصلیت این غذا مال غرب آفریقاست و اصولا در مقدار زیاد و با مرغ کامل درست میشه. من با سینه مرغ درست کردم، ولی با همون طعم سنتی و اصلیش.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۰ ارديبهشت  | بشار اسد: تجربۀ آفریقای جنوبی در سوریه پیاده شود
بشار اسد: تجربۀ آفریقای جنوبی در سوریه پیاده شود
۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ ارديبهشت  | برنج آفریقایی کنار ظرف غذای ایرانی!
این غذا بیش از آنکه یک سالاد کوسکوس مراکشی باشد، ترکیبی از آن مواد با لیمو، گردو و کمی قره قاط خشک شده است که با همه چیز جور در می آید. این غذا چاشنی بسیار مناسبی برای کنار غذا چه در پیک نیک یا باربکیو یا ظرف غذای ناهار خواهد بود.
۱۳۹۴ جمعه ۱۴ اسفند  | ختنه دختران، از آفریقا تا هرمزگان ایران
جامعه ای که ختنه دختران در آن صورت می گیرد، معتقد است این عمل باعث پاکدامنی دختران و سر به راه شدن و کاهش میل جنسی و... در آن ها می شود.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۶ آذر  | پلو مرغ به سبک آفریقایی ها
پلو مرغ به سبک آفریقایی ها
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۶ آذر  | سردار سلامی، جانشین فرمانده سپاه: ترکیه ظرفیت تأثیرگذاری بر ۱۰ متر آن طرف‌تر از خود را هم ندارد / فکر می کردند با تکیه بر جریان اخوانی می‌توانند تا شمال آفریقا بروند
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه می‌خواست نقش قدرت بزرگ منطقه را ایفا کند، گفت: ترکیه ظرفیت تأثیرگذاری بر ۱۰ متر آن سو تر از خود را ندارد.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲ آذر  | ماجرای خرید ۱۵۰۰ کیلو طلا از زبان بابک زنجانی| انتقال طلا از آفریقا به استانبول با هواپیمای شخصی
چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان نفتی لحظاتی قبل در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به صورت علنی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد  | رهایی قاره آفریقا از فلج اطفال
> همشهری آنلاین: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد کل قاره آفریقا در یک سال گذشته به واسطه کمپین واکسیناسیون ویژه‌ای که در این قاره آغاز به کار کرده‌بود، از ویروس فلج اطفال پاک شده‌ و مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش نشده‌است.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ مرداد  | آشنایی با روش تهیه آکارا (غذای آفریقایی)
ی > همشهری آنلاین: آکارا در سنگال، غنا و نیجریه طرفداران زیادی داشته و دستور پخت چندان دشواری ندارد.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۱ مرداد  | پختن کیک پشه د‌‌‌ر آفریقا
د‌‌‌ود‌‌‌وما> هر سال به محض آغاز بارش‌های پاییزی د‌‌‌ر آفریقا میلیون‌ها پشه‌ای که د‌‌‌ر کنار د‌‌‌ریاچه ویکتوریا به پرواز د‌‌‌ر می‌آیند‌‌‌ ماد‌‌‌ه اولیه پخت کیکی هستند‌‌‌ که د‌‌‌انشمند‌‌‌ان آن‌را بسیار مغذی می‌د‌‌‌انند‌‌‌.
۱۳۹۴ يکشنبه ۳ خرداد  | فرمانده زنان انتحاری داعش در آفریقا
سامانتا لوئیس معروف به بیوه سفید، در حال آموزش گروهکی متشکل از ۲۰۰ زن انتحاری برای انجام عملیات تروریستی در قاره آفریقا است.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۱ ارديبهشت  | آفریقای جنوبی: تحریم ایران بر همه ما تأثیر منفی دارد
وی با اشاره به اینکه باید ظرفیت های همکاریهای دو کشور را باید عملیاتی کنیم از افزایش 50 درصدی مبادلات تجاری میان ایران و آفریقای جنوبی در سال گذشته خبر داد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۹ ارديبهشت  | ایرانیان آفریقایی تبار +عکس
چقدر در مورد اقوام مختلف کشورمان می‌دانید؟ آیا می‌دانستید که در جنوب کشورمان، ایرانیانی زندگی می‌کنند که نسل آن‌ها به آفریقا می‌رسد؟ برای دیدن تصاویری زیبا از این هم‌میهنان مان به ما بپیوندید.
۱۳۹۳ يکشنبه ۱۷ اسفند  | نجات صدها مهاجر از مرگ Submit ۱۳۹۳\۱۲\۱۷ - ۱۰:۱۶ AM نیروهای گارد ساحلی ایتالیا، صدها مهاجر غیرقانونی را از آب نجات دادند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روند ورود مهاجران غیرقانونی به ایتالیا با گذر از آبهای خطرناک بین آفریقا و اروپا همچنان ادامه دارد.
نجات صدها مهاجر از مرگ Submit ۱۳۹۳\۱۲\۱۷ - ۱۰:۱۶ AM نیروهای گارد ساحلی ایتالیا، صدها مهاجر غیرقانونی را از آب نجات دادند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روند ورود مهاجران غیرقانونی به ایتالیا با گذر از آبهای خطرناک بین آفریقا و اروپا همچنان ادامه دارد. شمار قابل توجهی از افرادی که تلاش می کنند از این طریق به اروپا برسند در آبهای منطقه دچار مشکل می شوند که شماری از آنها جانشان را از دست می دهند. روزگذشته نیروهای گارد ساحلی ایتالیا، شماری از این مهاجران غیرقانونی را از آب نجات دادند که کشتی های آنها دچار مشکل شده بود. آنها توانستند نهصد وچهل و یک مهاجر غیرقانونی را نجات بدهند اما ده نفر از مهاجران غیرقانونی نیز در آبهای مدیترانه جانشان را از دست دادند. افراد نجات یافته به بندرهای امن در ایتالیا منتقل شدند. بیش از سی کودک درمیان افراد نجات یافته هستند. آنها به همراه یک زن باردار که در این جمع بود به بندر لامپیدوسا در جنوب ایتالیا انتقال پیدا کردند. از چند ماه پیش، هزاران مهاجر غیرقانونی از کشورهای آفریقایی به امید فرار از فقر به سمت اروپا عازم شده اند که سرنوشت شماری از آنها مرگ در این مسیر پرتلاطم بوده است. سال گذشته نیروی گارد ساحلی ایتالیا حدود یکصد و هفتاد هزار مهاجر و افراد جویای پناهندگی را در آبهای منطقه نجات دادند که رکورد بالایی بود. به گفته مقامات ایتالیایی در دو ماه نخست سال دو هزار و پانزده، حدود هفت هزاروهشتصد و هشتاد و دو مهاجر وارد سواحل ایتالیا شده اند. این رقم در بازه زمانی مشابه در سال گذشته، پنج هزار و پانصد و شش نفر بود. مقایسه این دو رقم نشان دهنده سیر صعودی قابل توجه در تعداد مهاجرانی است که از آفریقا به سمت ایتالیا می روند. افرادی که درعملیات اخیر گارد ساحلی ایتالیا نجات یافته اند از اتباع سوریه و فلسطین و لیبی و تونس و حوزه زیرصحرا در آفریقا هستند.
۱۳۹۳ يکشنبه ۱۷ اسفند  | بوکو حرام با خلیفه داعش اعلام بیعت کرد / گسترش داعش در غرب آفریقا
بوکو حرام با خلیفه داعش اعلام بیعت کرد / گسترش داعش در غرب آفریقا
۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن  | تصاویری زیبا از حیات وحش آفریقا
دیوید گالدن، عکاس حیات وحش که سابقه 15 سال عکاسی در آفریقا را دارد، اخیرا در کتابی، زیباترین عکس های خود از حیات وحش در قاره آفریقا را منتشر کرده است.