نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
11%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
اِثَّلاثا ١٧ محرم ١٤٤١
Tuesday, September 17, 2019
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ فروردين  | آداب تایید شده طب اسلامی در زمینه غذا خوردن
دین اسلام برای همه امور زندگی انسان از جمله غذا خوردن آداب و احکامی را وضع کرده است که او را به سوی زندگی سالم‌تر رهنمون می‌سازد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۸ شهريور  | نخستین مسئله در آداب غذاخوردن از دیدگاه طب سنتی
توصیه‌ها و آداب > همشهری آنلاین: یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت: نخستین مسئله در آداب غذاخوردن این است که باید لقمه‌ها را کوچک برداشت و خوب جوید که هضم بهتر صورت پذیرد و هنگام غذاخوردن نیز به تلویزیون نگاه نکرد چرا که در هضم غذا اختلال ایجاد می‌کند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۱۹ خرداد  | چگونه آداب غذاخوردن را به فرزندتان بیاموزید؟
یک کودک 2 ساله پشت میز غذاخوری نشسته و در حالی لیوان آب را می نوشد که مقداری از آن روزی میز ریخته است. در یک گوشه دیگر مقداری از غذای نیمه تمام کودک به صورت بدی سرتاسر میز پراکنده شده است. دیدن این صحنه چندان خوشایند نیست.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر  | آداب میهمانی رفتن و غذا خوردن خانم باردار-بارداری و زایمان
یکی از دغدغه های خانم های باردار، رفتن به میهمانی و خوردن موادغذایی متنوعی است که به آنها تعارف می شود. گاهی دانستن چند نکته ساده می تواند کمک کند ضمن لذت بردن از یک میهمانی بی هیچ زحمتی برای سلامت بیشتر خود و جنین تان تلاش کنید...
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ آذر  | 4 نکته مهم در آموزش آداب غذا خوردن به کودک - آکا
4 نکته مهم در آموزش آداب غذا خوردن به کودک - آکا
۱۳۹۳ يکشنبه ۲۵ آبان  | آداب غذا خوردن سر میز، آموزش 4 اصل به کودک
برای کودکان واجب است تا آداب غذا خوردن در کنار دیگران را بیاموزند. به خصوص اگر در یک مهمانی کنار دوستان یا خویشاوندان خود نشسته‌اند.
۱۳۹۳ شنبه ۱۸ مرداد  | آموزش آداب غذا خوردن به کودکان
برای کودکان واجب است تا آداب غذا خوردن در کنار دیگران را بیاموزند. به خصوص اگر در یک مهمانی کنار دوستان یا خویشاوندان خود نشسته‌اند.
۱۳۹۳ دوشنبه ۱۳ مرداد  | چگونه غذا خوردن پشت میز را به کودکان یاد دهیم؟
ما در اینجا فهرستی از عادات غذا خوردن درست کودکان را برایتان آورده‌ایم.
۱۳۹۳ جمعه ۶ تير  | آداب غذا خوردن در طب سنتی
آداب غذا خوردن = تدبیر مأکول: (کتاب قانون عربی صفحه 163) (حفظ الصحه صفحه 300) و (خلاصه الحکمه) 1ـ تعدیل مقدار عادت مهم است و نیروی شخص هم مهم است ترک عادت دفعتاً نباید باشد. بعضی تحمل غذای زیاد و بعضی تحمل غذای کم را دارند. تعدیل غذا یعنی سنگینی شخص و کشیدگی سر دنده‌ها (شراسیف) و مشکل تنفسی ایجاد نشود. درواقع امتلاء معده: یعنی بزرگی و کشیدگی معده ندهد. زمانیکه کاملاً اشتهایش رفع نشده یعنی هنوز کمی میل دارد دست از غذا بکشد (نخورد) زیرا غذا در معده باز شده و بزودی سیر می‌شود. 2ـ مضرترین چیز در بدن داخل کردن غذا به غذای هضم نشده است (ادخال غذاء علی الغزاء لم ینضج) مثلاً کسی که سیر است دوباره غذا بخورد که باعث تخمه = سوء‌هاضمه، بطلان هضم می‌شود. معده خانه همه امراض است. (المعده بیت کل الهراء و الجمبه رأس کل الدوا) (جمبه = کم خوردن و درست خوردن) کم خوردن و درست خوردن سرآمد همه داروهاست. تخمه از غذای سنگین و غلیظ و بطئی الهضم ایجاد می‌شود و سبب درد مفاصله = وجع مفاصل. (درد روده‌ها)، وجع کلی (درد کلیه) تنگی نفس و آسم (ربو) می‌شود. نقرس که ناشی از اوره بالا و مصرف گوشت قرمز است. تخمه: تولید امراض سوداوی و بلغمی می‌کند. گاه خود را بشکل تولید سم و یا یبوست یا عفونت نشان می‌دهد. در تدبیر غذا: مقدار غذا باید در تابستان کم و در زمستان بیشتر و غلیظ باشد. توصیه به ورزش شده؛ حتماً چند قدم بعد از غذا راه بروید. تدبیر بعد از غذا 1ـ اجتناب از حرکت شدید (ورزش) اپرا مفسد هضم است. 2ـ حرکت سبک مثل راه رفتن بعد از غذا مفید هضم است بخصوص در شب. 3ـ از خوابیدن بعد از غذا به معنی بخواب رفتن منع شده است. 4ـ دراز کشیدن اشکال ندارد (خوابش نرود) 5ـ غذا وقتی به پائین معده برسد (انحدار) با شیره غذایی بهتر آمیخته می‌شود و مفید هضم است. آداب غذا خوردن = تدبیر مأکول: (کتاب قانون عربی صفحه 163) (حفظ الصحه صفحه 300) و (خلاصه الحکمه)
۱۳۹۳ شنبه ۲۷ ارديبهشت  | آموزش درست غذا خوردن به بچه ها
بسیاری از والدین از یاد دادن آداب غذا خوردن به فرزندشان کلافه هستند. آنها آرزوی روزی را دارند که فرزندشان بدون آنکه سس گوجه فرنگی را روی لباسش بریزد، غذایش را تمام کند یا حداقل تا شعاع دوری از دور دهانش غذا نچسبیده باشد.
۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ فروردين  | آموزش آداب درست غذاخوردن
معمولا وقتی بچه‌ای شروع به صحبت می‌كند یا زمانی كه در جمعی حضور دارد، همه افراد با مشاهده رفتارهای خوب یا بدش درباره نحوه تربیت درست یا غلط او نظر می‌دهند و به صورت ناخودآگاه دیدشان نسبت به خانواده تغییر می‌كند.
۱۳۹۲ سه شنبه ۲۷ اسفند  | آداب غذا خوردن!
آداب غذا خوردن! ،هر کاری در زندگی اتیکت خاص خود را دارد. غذاخوردن نیز از این امر مستثنی نیست. اتیکت یا همان آداب در واقع مجموعه‌ای از ضوابط رفتاری است
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۳ بهمن  | آداب غذاخوردن (2)
هر کاری در زندگی اتیکت خاص خود را دارد. غذاخوردن نیز از این امر مستثنی نیست. اتیکت یا همان آداب در واقع مجموعه‌ای از ضوابط رفتاری است که در یک جامعه، طبقه و یا گروه انتظار انجام آن‌ها می‌رود. اتیکت ارتباط مستقیم با فرهنگ دارد.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۳ بهمن  | آداب غذاخوردن (1)
هر کاری در زندگی اتیکت خاص خود را دارد. غذاخوردن نیز از این امر مستثنی نیست. اتیکت یا همان آداب در واقع مجموعه‌ای از ضوابط رفتاری است که در یک جامعه، طبقه یا گروه انتظار انجام آن‌ها وجود دارد.