نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
اِلأَربِعا ٧ شعبان ١٤٤١
Wednesday, April 01, 2020
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | آیا تنبیه بدنی روش مناسبی در تربیت کودکان است؟
پس اگر با کودکمان قهر می کنیم و یا او را تهدید می کنیم که دیگر مادرش نیستیم ودر واقع هدف ما آن است که کودک گریه اش را قطع کند ولی در عمل می بینیم که او بیشتر گریه می کند و اضطراب و بی قراری بیشتری از خود نشان می دهد پس تنبیه ما مشکل کودکمان را بدتر کرده است.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | چگونگی تربیت کودکان 3 تا 14 سال
آيا براي تربيت کودکان اصول يکساني وجود دارد که والدين با رعايت آن اصول بتوانند به نحو مطلوبي عمل کنند؟هر چند که شايد نتوان اصول کاملا روشني را براي تربيت بيان کرد، ولي مي توان به چند اصل کلي اشاره کرد که فرايند تربيت را آسانتر مي کند. در زير به برخي ار مهارتها و اصول مهم اشاره مي شود:
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | آماده کردن کودکان برای شرایط پر استرس
قدرت معنوی واژه ها:نقش تقلید را نباید فراموش کرد. واژه تقلید واضح و بدون ابهام است. تأثیر رفتارهای شجاعانه با مهارت های لازم برای حل مسئله از سوی والدین یا مربیان می تواند الگوی بسیار مؤثر و راهگشا در زمینه شرایط مشابهی باشد که کودک در آینده با آن مواجه می شود. یکی از مشکلات عدیده افراد در برخورد با استرس ها بروز اضطراب است. تسلط بر اضطراب به صورت نمایشی یا آگاهانه از سوی منابع اثرگذار که والدین و مربیان است، تکنیکی نمایشی است به منظور افزایش مهارت های کودک در مواجهه با استرس یا ترس.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | با ترس کودکان چگونه رفتار کنیم
ترس کودکان کاملا طبیعی است. تشویش و نگرانی نیز احساسی کاملا نرمال است که ما را از موقعیت های خطرناک دور می کند. کودکان اصولا از مسایل مشخصی همچون حشرات، سگ، تاریکی یا صداهایی بلند همچون صدای جاروبرقی می ترسند. بعضی از آنها از موقعیت های جدید و ملاقات با افراد جدید می ترسند. اما ترس کودکان هنگامی که احساس امنیت می کنند به طور کامل از بین می رود.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | از نظر روانشناختی با کودکان بیش فعال چه باید کرد؟
از آنجایی که دارو و درمانی برای کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی به تنهایی پاسخگو نیست، والدین بهتر است روش های تربیتی و برخورد مناسب با این کودکان را فرا بگیرند اما به راستی چگونه باید با این کودکان برخورد کرد؟ روش های تربیتی مناسب این کودکان کدام هستند؟
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | چگونه به کودکان و نوجوانان مهارت های رهبری را آموزش دهیم؟
آیا تا به حال فکر کرده اید، چگونه به کودکان و نوجوانان مهارت های رهبری را آموزش دهیم؟ آیا در راستای بالا رفتن اعتماد به نفس کودکانتان قدمی برداشته اید؟ چقدر سعی کرده اید به عنوان مربی و والدین کودکانتان تجربیات خود را در خصوص رهبر گروه بودن به آنها بازگو کنید؟ کودکانی که خود آگاهی و خویشتن داری دارند از توانایی بیشتری برای رهبری بهره مند هستند. در این میان نقش والدین و مربیان کودکان در تربیت فرزندانی با این خصوصیات حرف اول را می زند.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | دعوا بر سر زمان خوابیدن در کودکان پیش دبستانی
حتي كساني كه به راحتي خوابشان مي گيرد هم گاهي اوقات دچار بي خوابي مي‌شوند. ممكن است فرزندتان به محض اين كه سرش را بر بالش گذاشت، تمامي اضطراب هاي آن روز ذهنش را به خود مشغول كنند. آيا حتي وقتي كه از خوابيدن مي‌ترسد هم بايد به جاي خواب خود برود؟ اگر برادرش بفهمد كه توپش را گم كرده است، چه مي‌كند؟ اين اضطراب را به بدن در حال رشد و روز پرمشغله اش اضافه كنيد. اگر فرزندتان از رفتن به رختخواب امتناع مي‌ورزد، دليل اين كار را ازش بپرسيد. او ممكن است دليل ديگري را بياورد؛ شايد او خسته نيست يا از تاريكي مي‌ترسد. فعاليت فيزيكي بيشتر، كم كردن مصرف كافئين يا برطرف كردن ترس مي‌تواند به او كمك كند تا به خواب برود.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | آشنایی با برخی بیماریهای کودکان در سن پیش دبستانی
بيماري دست، پا و دهان (HFMD) يك بيماري تقريباً شايع ويروسي در كودكان است. (HFMD همان بيماري پا و دهان كه به سُم و دهان نيز مشهور است و در حيوانات بروز مي‌كند نيست.) HFMD معمولاً در پيش‌ دبستاني‌ها بروز مي‌كند، گرچه بزرگسالان و كودكان در هر سني ممكن است دچار اين عارضه شوند. بدن اغلب بزرگسالان در اثر برخوردهاي گذشته با اين بيماري آنتي‌بادي‌هايي را براي مقابله با آن ساخته است. HFMD غالباً در فصل تابستان و پاييز شيوع پيدا مي‌كند.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | دلایل اضطراب در کودکان و نحوه برخورد با آن
اضطراب بزرگترين عامل بهم خوردن بهداشت رواني انسان است. يكي از دلا يل اساسي اضطراب وابستگي است. اين كه به چيزهاي ريز و درشت وابسته باشيم و دل كندن از آنها برايمان سخت باشد. لا زم به ذكر است كه تنها يك وابستگي مي تواند آرامش بر دلمان بيندازد. وابستگي به منبعي پايان ناپذير كه كمال مطلق است، تنها سرچشمه زلا ل صفا و معنويت مقام باري تعالي است كه همانا انسان با وابستگي به خداوند از غير جدا شده، خود را به او مي سپارد و به آرامشي هميشگي و جاودان دست مي يابد و اين ميسر نخواهد شد مگر در شناخت كاملي از خودشناسي و خداشناسي.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن  | دندان ۱۵درصد کودکان شب‌ها بی‌قرار است
عموما دندان قروچه ۳ عامل دارد، دندان‌ها اصولا بدون آگاهی و ناخودآگاه روی هم ساییده می‌شوند و مانند اینکه غذا در دهان باشد دندان‌ها مانند غذا جویده می‌شود.
۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي  | چگونه با کودکان دمدمی مزاج رفتار کنیم
چگونه با کودکان دمدمی مزاج رفتار کنیم ، بسیاری از خانواده ها مسئله ی دمدمی مزاج بودن کودکشان را با متخصص در میان می گذارند و نگران این موضوع هستند. دمدمی مزاج بودن کودک
۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي  | آموزش جلوگیری‌از آزار جنسی کودک
آموزش جلوگیری‌از آزار جنسی کودک ، احتیاطهای سنتی درمورد غریبه‌ها برای محافظت از کودک کافی نیست چرا که اغلب افرادی که به کودک آسیب می‌زنند معمولاً برای او شناخته شده هستند
۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي  | آموزش عملی جلوگیری‌ از آزار جنسی کودک
در این مقاله به اقدامات عملی برای آموزش خودمحافظتی به کودکان می‌پردازیم.
۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي  | چطور با ماساژ دل‌درد کودک را آرام کنید؟