نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
11%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ آبان
اِثَّلاثا ٢١ ربيع الاول ١٤٤١
Tuesday, November 19, 2019
۱۳۹۳ شنبه ۴ مرداد  | اولین نشانه پوسیدگی دندان را می دانید؟
پوسیدگی از عاج و مینای دندان آغاز می‌شود...
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير  | با مصرف این میان وعده دیگر پرخوری نمی کنید
این ماده خوراکی می‌تواند حتی از پوسیدگی دندان پیشگیری نماید.
۱۳۹۳ سه شنبه ۲۴ تير  | آیا جرمگیری به دندان‌ها آسیب می رساند؟
یكسری از تغییر رنگ‌ها بر روی دندان در واقع پوسیدگی هایی هستند كه معمولاً به صورت سیاه رنگ مشاهده می شود....
۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير  | پیشگیری از پوسیدگی دندان با گیاهان دارویی
پیشگیری از پوسیدگی دندان با گیاهان دارویی
۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۲ تير  | آیا قطره آهن باعث پوسیدگی دندان می شود
ترکیبات قطره آهن کودکان به‌گونه‌ای‌ است که هنگام برخورد با دندانها موجب تیرگی آنها می‌شود اما باعث پوسیدگی نمی‌شود. دکتر باقی متخصص دندانپزشکی کودکان گفت: والدین تصور می‌کنند بر اثر استفاده از قطره آهن دندان کودکشان پوسیده شده است در صورتی که هیچ دلیل علمی وجود ندارد که قطره آهن باعث پوسیدگی شود. وی افزود: پوسیدگی دندان در کودکانی اتفاق می‌افتد که بهداشت دهان ودندان آنها توسط والدین رعایت نمی‌شود و یا از میان وعده‌های پوسیدگی زا مانند چیپس، پفک،کیک و بیسکویت به صورت متناوب استفاده می‌کنند. باقی اضافه کرد: قطره آهن ترکیبی است که از ۶ ماهگی تا ۲ سالگی طبق نظر دکتر تجویز می‌شود چون تا قبل از آن بوسیله شیر مادر تامین می‌شود. وی با بیان اینکه به محض رویش دندان های کودک باید تمیز کردن آنها توسط والدین شروع شود، گفت: والدین از حدود ۶ ماهگی با گاز استریل مرطوب یا مسواک نرم مناسب کودک بدون استفاده از خمیردندان شروع به مسواک زدن دندان فرزند خود کنند. پوسیدگی دندان,پوسیدگی دندان در کودکان,قطره آهن باقی بیان داشت: والدین دندان کودکان خود را از یک تا سه سالگی با مسواک بدون خمیردندان تمیز نمایند و از ۳ تا ۶ سالگی از مسواک و خمیر دندان مخصوص کودکان استفاده کنند. وی با تأکید به اینکه قطره آهن موجب پوسیدگی دندانها نمی‌شود تصریح کرد: برخی از دندانهای شیری تا حدود ۱۲ سالگی باقی می‌مانند و در صورت پوسیده شدن هر چه سریعتر باید مورد درمان قرار گیرند. این متخصص دندانپزشکی کودکان خاطر نشان کرد: کودکان باید شیر به ‌ویژه شیر مادر را تا دو سالگی و موادی که حاوی آهن هستند مانند حبوبات، گوشت، زرده تخم مرغ و مواد مکمل آهن دار را مصرف کنند. وی با بیان اینکه قطره آهن موجب تیرگی دندانهای سالم می شود تصریح کرد: برای جلوگیری از تغییر رنگ دندانها موقع مصرف قطره آهن باید قطره عقب دهان ریخته شود و سپس با آب به کودک در فرو بردن آن کمک کنند و بعد از آن دندانها به دقت تمیز شود. باقی تاکیدکرد: والدین باید مراقب باشند در صورتی که کودکشان شیر خشک مصرف می‌کنند قطره آهن را در شیشه شیر ریخته نریزند و برای اینکه قطره را راحت‌تر به فرزندشان بدهند آن را با یک قاشق آب میوه به نوزادشان بدهند. وی دلیل اینکه قطره آهن را با آبمیوه به کودکشان بخورانند گفت: این کار باعث می‌شود طعم تلخ آهن احساس نشود، ویتامین C موجود در آب میوه‌ها باعث جذب بیشتر آهن در معده و تغییر رنگ کمتر دندانها می‌شود. مکمل آهن ترکیبی مهم در ساختار هموگلبین گلبولهای قرمز خون می‌باشد که نقش اکسیژن‌رسانی را بر عهده دارد و در صورت کمبود آهن در بدن باعث کاهش رشد طبیعی (قد وزن)، بهره‌هوشی، قدرت یادگیری، قدرت مقاومت بدن در برابر بیماریها می‌شود و خستگی زودرس، احساس ضعف و بی حالی و کم اشتهایی از دیگر عوارض آن می‌باشد
۱۳۹۳ يکشنبه ۸ تير  | میوه‌های دندان خوار
شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد كه گاهی با خوردن برخی نوشیدنی‌ها و مواد غذایی، احساس كرده‌اید دندان‌هایتان از قبل كندتر شده است....
۱۳۹۳ شنبه ۷ تير  | این نوع چای دشمن دندان است
بد نیست بدانید چای حاوی مقداری فلوراید (ماده‌ای كه از پوسیدگی دندان‌ها پیشگیری می‌كند) هم است.
۱۳۹۳ سه شنبه ۳ تير  | اگر دندان زرد دارید بخوانید!
رنگ ظاهری دندان ترکیب رنگ واقعی به علاوه موادی است که به سطح دندان چسبیده‌اند
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۶ خرداد  | توصیه هایی برای خرید یک خمیردندان مناسب
بیشتر شرکت های تولید کننده خمیردندان در میان محصولات خود، خمیردندان های ضد حساسیت را هم به بازار عرضه می ‌کنند. این خمیردندان‌ها مخصوص افرادی است که دندان‌ های حساسی دارند و با خوردن بستنی یا آب یخ یا چای و قهوه داغ، ناگهان دندان‌هایشان درد شدیدی را احساس می ‌کند.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۶ خرداد  | آیا قطره آهن باعث پوسیدگی دندان میشود ؟(علت)
ترکیبات قطره آهن کودکان به‌گونه‌ای‌ است که هنگام برخورد با دندانها موجب تیرگی آنها می‌شود اما باعث پوسیدگی نمی‌شود. دکتر باقی متخصص دندانپزشکی کودکان گفت: والدین تصور می‌کنند بر اثر استفاده از قطره آهن دندان کودکشان پوسیده شده است در صورتی که هیچ دلیل علمی وجود ندارد که قطره آهن باعث پوسیدگی شود.
۱۳۹۳ يکشنبه ۲۵ خرداد  | مادران عامل پوسیدگی دندان کودکان هستند
پوسیدگی دندانی یک بیماری عفونی و قابل سرایت است و از فردی به فرد دیگر قابلیت انتقال دارد....
۱۳۹۳ يکشنبه ۲۵ خرداد  | حفظ سلامت دندان‌ با هفت خوراکی‌ مفید
بر اساس این مطالعات خوردن آدامس‌های بدون قند تا حدود بسیار زیادی می‌تواند از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کند....
۱۳۹۳ شنبه ۲۴ خرداد  | چرا همه از عصب‌کشی می‌ترسند؟
دندان‌پزشکان برحسب تجربه، می‌توانند بیماران مضطرب را شناسایی کنند.
۱۳۹۳ شنبه ۲۴ خرداد  | آیا قطره آهن باعث پوسیدگی دندان میشود ؟
ترکیبات قطره آهن کودکان به‌گونه‌ای‌ است که هنگام برخورد با دندانها موجب تیرگی آنها می‌شود اما باعث پوسیدگی نمی‌شود.
۱۳۹۳ سه شنبه ۲۰ خرداد  | ویتامین ضد پوسیدگی دندان
مشخص شد در کودکانی که دچار کمبود ویتامین D هستند، رشد دندان ها کم و با تاخیر انجام می شود و این کودکان در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارند.
۱۳۹۳ يکشنبه ۱۸ خرداد  | پوسیدگی دندان‌های نوزاد با شیردهی شبانه
چند نوبت شیر دادن به کودک باعث می‌شود شیرینی روی دندان او باقی بماند و دندان‌ها به تدریج پوسیده شوند.