نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
اِلأَربِعا ١٤ شعبان ١٤٤١
Wednesday, April 08, 2020
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۵ تير  | شرایط ثبت نام در مدارس شاهد +شهریه
مدیر کل دفتر امور شاهد و ایثار گران آموزش و پرورش با اعلام آنکه ثبت نام در این مدارس با 15 اولویت مشخص شده است گفت: شهریه مدارس شاهد از 265 هزار تا 600 هزار تومان تعریف شده است.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير  | معمای رمز کمد مدرسه
معمای رمز کمد مدرسه
۱۳۹۳ سه شنبه ۱۷ تير  | جزئیات ثبت نام«رایگان»در مدارس غیردولتی
مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: ساعات آموزش، تعداد کلاس، پرداختی به دبیر، تعداد ماه‌های پرداختی به دبیر، عوامل اجرایی، تعداد عوامل، نیروهای آزاد بیمه شده، تعداد دانش‌آموزان،‌ وضعیت اجاره بهای مدارس و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی از ویژگی‌های الگوی دریافت شهریه است.
۱۳۹۳ سه شنبه ۱۷ تير  | مدارسی با شهریه20میلیون تومانی
ابوالفضل قناعتی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد در برخی مناطق شهر تهران به ویژه بافت‌های شمالی پایتخت شاهد اخذ شهریه‌های 20 میلیون‌تومانی در مدارس غیرانتفاعی هستیم.
۱۳۹۳ شنبه ۱۴ تير  | ترس کودک از مدرسه
تقریبا تمام کودکان به خانواده و والدین خود بخصوص مادر وابسته هستند. این وابستگی اگر عادی و در حد معمول باشد مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما اگر کودک بدون مادر خود نه جایی برود، نه به تنهایی بماند و نه بازی کند هشداری برای والدین محسوب می‌شود. این مسئله وقتی بحث برانگیزتر می‌شود که کودک به سن مدرسه رسیده و مجبور است ساعاتی از روز را خارج از خانه و دور از مادرش بگذراند. البته بیشتر کودکان وقتی برای اولین بار به محیط شلوغ و پرسروصدای مدرسه پا می‌گذارند و با معلم و هم سن و سالان خود روبه‌رو می‌شوند احساس ترسی ناشناخته از مواجهه با محیط جدید و دوری از محیط امن خانه به آن ها دست می دهد، اما با مرور زمان وخوگرفتن با دوستان جدید و معلم که شباهتی به مادر خود دارد این احساس از بین رفته و به آرامش می‌رسند. اما برخی از کودکان نمی‌توانند با محیط جدید خو گرفته و مادر و خانه خود را فراموش کنند. این کودکان در یک حالت اضطراب دائمی هستند و توانایی تطبیق با محیط را پیدا نمی‌کنند. این اضطراب، اضطراب جدایی گفته می شود. یکی از روانشناسان در این باره معتقد است که هراس از مدرسه زیرمجموعه اضطراب جدایی است که شامل حدود ۵/٣ درصد از کودکان می‌شود که البته دختران و کودکان طبقه مرفه در این بین سهم بیشتری را دارا هستند. ۵٠ درصد هراس از مدرسه هم ترس از جدایی از خانه و مادر است.
۱۳۹۳ شنبه ۱۴ تير  | نماز در مدارس اجباری نیست
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از اجرای «طرح جامع تقویت و تعمیق فرهنگ اقامه نماز» از سال تحصیلی 93-94 در تمام مدارس کشور خبر داد و گفت: زنگ نماز در تمام مدارس کشور الزامی است، اما حضور دانش‌آموز اختیاری خواهد بود و هیچ نمره‌ای از آنها بابت عدم حضور در نماز کسر نخواهد شد.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۱ تير  | آخرین وضعیت پرونده ناظم متجاوز در مدرسه
پرونده ناظم متجاوز با طرح شکایت سومین دانش آموز و شکایت وزیر آموزش و پرورش وارد مرحله تازه ای شد.
۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۱ تير  | هزینه ثبت‌نام در مدارس اسم‌ورسم دار
در فصل ثبت‌نام بازار مدارس غیرانتفاعی اسم‌ورسم‌دار حکایت خاص خودرا دارد. ثبت‌نام دردبستان‌های غیردولتی شمال پایتخت حدود ۱۰ میلیون تومان رقم می‌خورد که برای مقاطع بالاتر این هزینه‌ها روند صعودی می‌گیرد و گاه با فوق‌برنامه‌های اجباری.
۱۳۹۳ دوشنبه ۹ تير  | مجوزهای فرستادن کودک به مدرسه را بشناسید!
منصفانه نیست کودک خود را در زمانی که آماده نیست به مدرسه بفرستید. رفتن به مدرسه برای کودکان یک واقعه " شتاب دهنده " است و اگر آن لذت نبرد به احتمال زیاد احساس طرد شدگی خواهد کرد.
۱۳۹۳ دوشنبه ۹ تير  | چرا بعضی بچه ها از مدرسه رفتن متنفرند؟
آیا تا بحال این حس را داشته اید؟ بسیاری از کودکان این حرف را می زنند. البته این احساس، چندان طول نمی کشد. اما اگر این احساس ماندگار شد، چه؟
۱۳۹۳ دوشنبه ۹ تير  | چند راهكار براي انجام بهتر تكليف مدرسه توسط كودك
چند راهكار براي انجام بهتر تكليف مدرسه توسط كودك
۱۳۹۳ دوشنبه ۹ تير  | 5 کار مهمی که والدین باید یک هفته قبل از مدرسه انجام دهند
این یک وظیفه بسیار مهم برای والدین محسوب می شود که بتوانند فرزندان خود را هر چه بیشتربرای شروع مدارس آماده سازند که ما در اینجا 5 راهنمایی بسیار مفید در این رابطه را برایتان بیان کرده ایم. با نزدیک شدن به فصل شروع مدارس و پایان تعطیلات تابستانه والدین موظف به ایجاد نظم و سازماندهی و ایجاد تغییراتی بر روی برنامه روزانه فرزندان خود می باشند. این یک وظیفه بسیار مهم برای والدین محسوب می شود که بتوانند فرزندان خود را هر چه بیشتربرای شروع مدارس آماده سازند که ما در اینجا 5 راهنمایی بسیار مفید در این رابطه را برایتان بیان کرده ایم.
۱۳۹۳ دوشنبه ۹ تير  | مهم‌ترین آموزش‌های قبل از مدرسه
در این مطلب چند نمونه از مهمترین اصولی که شما باید به عنوان پدر یا مادر تا پیش از ورود فرزندتان به مدرسه به او بیاموزید ذکر شده است. با آموختن چنین مسائلی به او کمک می کنید هنگام ورود به اجتماع و در ارتباط با دیگران از ارتباطاتش لذت بیشتری ببرد. بسیاری از والدین گمان می کنند نیازی نیست به کودکان در سنین پیش از دبستان اصول و ارزش های مهم اخلاقی و انسانی آموخته شود چون آنها کم سن و سال هستند و درک این مسائل برایشان دشوار است یا اینکه آموختن این مسائل را به آموزگاران واگذار می کنند. امروزه بیشتر والدین با فرزندانشان طوری رفتار می کنند که گویی فقط آنها در دنیا اهمیت دارند و بر همه مقدم هستند.
۱۳۹۳ شنبه ۷ تير  | ممنوعیت دریافت کمک‌‌های مردمی هنگام ثبت‌نام در مدارس / تخلفات را اعلام کنید
علیرضا کمره‌ای مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به ممنوعیت دریافت کمک‌های مردمی هنگام ثبت‌نام گفت: خانواده‌ها مشکلات خود را از طریق ستادهای نظارت بر ثبت‌نام مناطق آموزش وپرورش و شماره تماس ۵۵۰۵۱۳۵۵ منعکس کنند.
۱۳۹۳ شنبه ۷ تير  | دولتي يا غيرانتفاعي؟ مساله اين نيست!
بسياري از والدين سوالي مشترک مي‌پرسند:خانم دکتر! فرزندم را در مدرسه خصوصي ثبت‌نام کنم يا دولتي؟ شما در جايگاه يک مادر و به‌عنوان يك روان‌پزشك كودك، تحصيل در مدرسه دولتي را انتخاب مناسبي براي فرزندتان مي‌دانيد يا مدرسه غيرانتفاعي؟
۱۳۹۳ شنبه ۷ تير  | 3دغدغه والدین برای ثبت نام فرزندان در مدارس
با آغاز فصل ثبت‌نام مدارس، گلایه‌های مردم را از گوشه‌وکنار می‌شنویم. شاید بتوان مهمترین دغدغه‌ها برای ثبت‌نام در مدارس دولتی را یافتن مدرسه‌ای با کیفیت، دریافت پول توسط مدارس دولتی و اعمال برخی از محدودیت‌ها توسط مدیران مدارس نام برد.