نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
اِلأَربِعا ٧ شعبان ١٤٤١
Wednesday, April 01, 2020
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۲ تير  | درگذشت مدرس عکاسی دانشکده خبر
سیدمرتضی علوی، تصویربردار پیشکسوت خبرگزاری صدا و سیما در مسیر بازگشت از منطقه کردان بر اثر سانحه رانندگی درگذشت.
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۸ خرداد  | واژگونی اتوبوس مدرسه در کانال آب در ترکیه؛ 14 کشته و 26 زخمی (+عکس)
به گزارش عصرایران به نقل از گاردین، واژگونی اتوبوس مدرسه به داخل کانال آب در جنوب استان عثمانیه ترکیه، 14 کشته و 26 زخمی بر جای گذاشت.
۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۲ خرداد  | نگرانی دانش آموزان روستاهای نطنز از حوادث جاده ای مسیر مدرسه
نگرانی دانش آموزان روستاهای نطنز از حوادث جاده ای مسیر مدرسه
۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت  | حمله وحشیانه چند مرد قوی هیکل به یک مدرسه دخترانه در اهواز /
حمله وحشیانه چند مرد قوی هیکل به یک مدرسه دخترانه در اهواز /
۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت  | فضای مدرسه کجاست ؟
مدرسه کجاست؟ مدرسه حاصل تلاش نهايي بشر براي آموختن رسمي و يکي از اجزاي بقاي تعليم و تربيت تعريف شده است. به يک تعبير عمومي مي‌توان گفت «مدرسه» خانه دوم همه کودکان و فراگيراني بوده که مي‌خواستند بيشتر از حد آموزه‌هاي درون خانه خود بياموزند. مدرسه جايي است که افراد براي همکاري و ياوري و آموختن مقررات و قوانين و يادگيري استدلال و منطق و زيبايي شناختي هستي و مهارت خواندن و نوشتن و حساب کردن به آن وارد مي‌شوند و طي فرآيندي نه چندان زود و برابر اصول و قواعد و جريان‌هاي مشابه و مشترک علمي به يادگيري مي‌پردازند. مدرسه به افراد احساس اعتماد به نفس داده و آنها را اجتماعي بار مي‌آورد و از طرفي باعث مي‌شود که افراد جرات پيدا کرده و بتوانند مکنونات دروني خود را با ديگران به تبادل‌نظر بگذارند. در مدرسه است که فرد ياد مي‌گيرد چگونه ساعاتي را از افراد خانواده خود دور بوده و حس استقلال طلبي و استفاده از اراده خويشتن براي مواجهه با انواع مسايل و مشکلات را تجربه کرده و از اين طريق بتواند «خوداتکايي» را تمرين کرده و به دست آورد.
۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت  | علاقه مندی به مدرسه
علاقه مندی به درس و مدرسه تا زمانی که به چیزی احساس نیاز نشود فرد برای رسیدن به آن تلاش نمی کند. اگر فردی نتواند در زندگی چیزهای مهم را تشخیص دهد و آنها را نشناسد، نباید امید زیادی به بهبود زندگی و رفاه او داشته باشیم. اگر فرد نداند چه چیزی برایش اهمیت دارد و چه باید انجام دهد، به هدف های خود نخواهد رسید. باید کوشید تا چیزهایی را که دانش آموز در زندگی به آنها علاقه دارد شناسایی کرد. عده ای از روانشناسان رفتار انسان را متأثر از احساسات او می انگارند. یعنی احساسات انسان ایجاد کننده رفتار او است. به عبارت دیگر احساسات، طرز فکرها، اعتقادات و ادراکات انسان به وجود آورنده رفتارند. از نظر تربیتی نیز این عقیده بسیار اهمیت دارد. اگر دانش آموزی احساس کند که معلمش او را دوست دارد، رفتارش نسبت به آن معلم دوستانه خواهد بود و به درس آن معلم نیز علاقه مند خواهد شد. در مقابل اگر احساس کند که معلم او را دوست ندارد، احتمالاً نسبت به درس آن معلم نیز علاقه ای نخواهد داشت. بنابراین باید کوشید تا چیزهایی را که دانش آموز در زندگی به آنها علاقه دارد شناسایی نمود و کار کردن با دانش آموز را از چیزهای دوست داشتنی آغاز کرد.
۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت  | ورزش صبحگاهی ومدرسه
فناوري و مدرنيزه شدن زندگي، و هم چنين گسترش زندگي شهري و فرهنگ آپارتماني، اگر چه از بسياري از جهات رفاه و آسايش را براي بشر امروزي به ارمغان آورده است، اما از طرف ديگر با کاهش تحرک و فعاليت بدني همراه بوده و سلامت جسماني و آمادگي قلبي - عروقي انسان را تحت تأثير قرار داده است. زندگي شهري تا حدود زيادي چرخه ي طبيعي زندگي و خصوصاً فعاليت هاي حرکتي را محدود کرده و انسان امروزي را به واسطه ي فقر حرکتي، در معرض ابتلا به بيماري هايي هم چون افزايش فشار خون، افزايش چربي و ... و عوارضي چون چاقي ، تغيير شکل وضعيتي استخوان ها، ضعف عضلاني و ضعف عمومي در مقابله با انواع بيماري ها قرار داده است.
۱۳۹۵ سه شنبه ۳۱ فروردين  | نشریه دانشگاه «مدرسه علوم اقتصادی لندن»: چرا داد و فریادهای پوپولیستی دونالد ترامپ دیگر جواب نمی دهد؟ / این پدیده انتخابات آمریکا در حال از دست دادن آراء خود است
دونالد ترامپ در اکثر نبردها پیروز شده، اما شاید جنگ را باخته باشد. ترامپ که با اختلاف بسیار در صدر دارندگان آرای وکالتی جمهوری خواهان است، نتوانسته ساز و کار داخلی انتخابات در حزب خود را به درستی درک کرده و به نفع خود در آورد.
۱۳۹۵ سه شنبه ۳۱ فروردين  | طرز تهیه ساندویچ مدرسه، سالم و خوشمزه
این غذا یکی از غذاهای محبوب کودکان است که می توانید آن را در منزل تهیه کنید.
۱۳۹۵ يکشنبه ۸ فروردين  | مهدی مدرس از زندگی شخصی و کاری اش می گوید!/ موسیقی آدم رو پیر می کنه
مهدی مدرس از زندگی شخصی و کاری اش می گوید!/ موسیقی آدم رو پیر می کنه
۱۳۹۵ دوشنبه ۲ فروردين  | وقتی دست وحدت مدرسه علمیه و خانه عالم اهل سنت را ترمیم می کند/ اقدام به موقع و عمل سنجیده گروه جهادی اهل سنت در سال اقدام و عمل
وقتی دست وحدت مدرسه علمیه و خانه عالم اهل سنت را ترمیم می کند/ اقدام به موقع و عمل سنجیده گروه جهادی اهل سنت در سال اقدام و عمل
۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند  | علی لاریجانی: از جامعه مدرسین نخواستم که اسمم را در لیست شان قرار دهند / برخی چند سال پیش با پرتاب اشیاء با بنده مذاکره انجام دادند / حوزه سیاست به عقل نیاز دارد، نه تازیانه
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که من همیشه از مسیر روحانیت حمایت کرده‌ام، گفت:اگر میزان برای اصولگرایی جامعه مدرسین بود، جامعه مدرسین من را در لیست قرار دادند.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۱ بهمن  | آیت الله موحدی کرمانی: عدم حضور آیت الله هاشمی در لیست جامعه مدرسین قطعی شده / جامعه روحانیت ملاحظات و مصالحی در مورد ایشان دارد
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه جامعه روحانیت مبارز و مدرسین حوزه علمیه قم از ابتدا در صف انقلاب بوده‌اند، گفت: هم ما باید به لیست جامعتین در خبرگان رای دهیم و هم دیگران را تشویق کنیم که به این لیست رای دهند که این یک وظیفه است و اگر چنین شود در نزد خدا ماجور خواهیم بود.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن  | مصباحی مقدم: موافقت جامعه روحانیت با حضور آیت الله هاشمی در لیست خبرگان / مخالفت جامعه مدرسین
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت که اعضای این تشکل با حضور آیت‌الله هاشمی در فهرست مورد حمایت برای انتخابات خبرگان موافقت کردند اما جامعه مدرسین با این امر مخالف است.
۱۳۹۴ شنبه ۱۷ بهمن  | کلوچه‌های خندان، داخل کیف مدرسه فرزندتان
اگر فرزندی دارید که تازه سال های اول است که به مدرسه می رود، بهتر از همین حالا نگذارید به خوراکی های بیرون از خانه عادت کند. خودتان این کلوچه های خوشمزه و خندان را بپزید و در کیف مدرسه دلبندتان قرا دهید. مطمئن باشید استقبال می کند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۱۳ بهمن  | په کوټه کې ۳ دینی مدرسې وتړل شوې
په کوټه کې ۳ دینی مدرسې وتړل شوې