نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۸ جمعه ۲ اسفند
اِجُّمعَة ٢٦ جمادي الثانيه ١٤٤١
Friday, February 21, 2020
۱۳۹۳ شنبه ۵ مهر  | شکست در زندگی زناشویی
آیا تا به حال با یک مشاور خانواده صحبت کرده اید؟ اگر رابطه شما به هم خورده است یا حتی بعد از جدایی تصمیم گرفتید به همسرتان بازگردید فکر بدی نیست که چند جلسه با مشاور صحبت کنید.
۱۳۹۳ شنبه ۵ مهر  | عوارض استرس در زندگی زناشویی
در برخی موارد، استرس های مالی بغرنجی که راه حل ساده ای ندارند می توانند به طلاق منجر شوند. بنابراین این مساله که زوج ها تلاش کنند با گفت و گو استرس های مالی خود را کاهش دهند، دارای اهمیت اساسی است. با کار کردن روی معضل های مالی، با جست و جو برای راه حل و با گفت و گو راجع به احساسات منفی می توان از اثرات مخرب احتمالی استرس های مالی کاست. هر ازدواجی از دو طرف تشکیل شده است و بنابراین هر دو شخص باید منعطف و صادق باشند، انعطاف و صداقت در حین حل معضلات مالی دارای اهمیت اساسی است. اما استرس مالی اغلب به شکل چه مشکلاتی خود را نشان می دهد؟ در ادامه به اقسام بروز استرس مالی در زندگی خانوادگی خواهیم پرداخت.
۱۳۹۳ جمعه ۴ مهر  | شباهت های انکار ناپذیر میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی مجموعه : مطالب طنز
شباهت های انکار ناپذیر میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی مجموعه : مطالب طنز
۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهريور  | لذتی که بچه‌دارشدن به زندگی زناشویی می‌دهد
بچه‌دار شدن همواره تغییرات مهم زیادی را در زندگی زنان به وجود می آورد ولی باید آن را رضایت‌بخش کرد.
۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهريور  | 9 اشتباه مردانه در زندگی زناشویی و راه حل آن
مردانی که نتوانند راز شخصیت زنان را کشف کنند خواه ناخواه دچار اشتباه های بزرگی در قبال آنها می شوند تا جایی که ممکن است زندگی و رابطه شان تحت الشعاع قرار بگیرد.
۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهريور  | استوارترین دلایل علاقه مرد به زن ؟
بیان کلی پارسا بودن زن به عنوان معیاری برای یک زن خوب، انسان را در تعیین مصادیق آن دچار تردید می کند بنابراین ملاک هایی را برای زن خوب بیان می کنیم. مشخص ترین معیار زن شایسته خوب شوهرداری است. در خبر از حضرت امام باقر نقل شده است حضرتش فرمود: «خداوند بر مردان و زنان هر دو جهاد نوشته است جهاد مرد بذل مال و جان است تا کشته شود و جهاد زن آن است که بر غیرت و ناراحتی های شوهر صبر کند».
۱۳۹۳ شنبه ۲۹ شهريور  | زمان های مناسب برای گفتگو با همسر
مي‌خواهيد تكليف ماجرايي را كه مثل خوره به ذهن‌تان افتاده روشن كنيد؟ همسرتان با شنيدن اولين جمله در مقابل‌تان مي‌ايستد و با حرف‌ها يا زبان بي‌زباني مي‌گويد كه ميلي به شنيدن حرف‌هاي‌تان ندارد؟ در چنين شرايطي احتمالا يك امتياز منفي ديگر به نمره‌هاي منفي او اضافه مي‌كنيد و در ذهن‌تان از شريك زندگي‌تان، مردي سرد و بي‌منطق مي‌سازيد كه ميلي به حل كردن مشكلات ريز و درشت زناشويي ندارد. اگر اين فكر و خيال‌ها شما را هر روز از او دورتر مي‌كند، مراقب باشيد. شايد اين‌بار در مورد او زود قضاوت كرده باشيد و اين فاصله نه به‌خاطر بي‌ميلي همسرتان به بهتر شدن اين رابطه، بلكه به دليل وقت‌نشناسي شما ايجاد شده باشد. پيش از آنكه روي مرد زندگي‌تان برچسبي بزنيد و از او در ذهن‌تان مردي بي‌تفاوت بسازيد اين مطلب را بخوانيد. دكتر جمشيد بيگدلي، روانشناس و مشاور، بدترين زمان‌ها براي گفت‌وگو‌هاي حساس را به شما معرفي مي‌كند.
۱۳۹۳ جمعه ۲۸ شهريور  | مواردی که زندگی زناشویی تان را تهدید می کند
مواردی که زندگی زناشویی تان را تهدید می کند
۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۷ شهريور  | استوارترین دلایل علاقه مرد به زن
بیان کلی پارسا بودن زن به عنوان معیاری برای یک زن خوب، انسان را در تعیین مصادیق آن دچار تردید می کند بنابراین ملاک هایی را برای زن خوب بیان می کنیم. مشخص ترین معیار زن شایسته خوب شوهرداری است. در خبر از حضرت امام باقر نقل شده است حضرتش فرمود: «خداوند بر مردان و زنان هر دو جهاد نوشته است جهاد مرد بذل مال و جان است تا کشته شود و جهاد زن آن است که بر غیرت و ناراحتی های شوهر صبر کند».
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ شهريور  | رکود زندگی زناشویی پس از ماه عسل
به نظر می رسد که اغلب خانم ها و آقایون در چند ماه بعد از ماه عسل خود احساس دلتنگی می کنند. آیا این افت در رابطه، قابل اجتناب می باشد؟ اگر نکات زیر را رعایت کنید به طور حتم قابل پیشگیری می باشند. منبع : دلگرم
۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ شهريور  | این 11 مورد زندگی زناشویی تان را تهدید می کند
این 11 مورد زندگی زناشویی تان را تهدید می کند
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ شهريور  | 7 آژیر قرمز خطرناک در زندگی زناشویی...
7 آژیر قرمز خطرناک در زندگی زناشویی...
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ شهريور  | سیاست های زنانه در زندگی زناشویی
نقش زن در تحکیم رابطه همسران غیرقابل انکار است. در گذرگاه‌های مختلف زندگی بشر، آثار عمیقی از رد پای زنان؛ هم در زندگی‌های پایدار و هم در زندگی‌های مترلزل و فرو ریخته شده، به چشم می‌خورد . این امر خود نشان‌گر اهمیت مسئولیت خطیر زنان درعرصه ی حفظ ، تداوم و تعادل یک رابطه ایده‌آل و مستمر در مبحث همسران می‌باشد.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ شهريور  | اختلافات اساسی در زندگی زناشویی
همسر انتخابی شما باید تمام معیارهای اساسی و مهم مورد نظر شما را که لازمه یک زندگی توام با خوشبختی هست دارا باشد. این به آن معنا نیست که در تمام این پارامترها و معیارها صد درصد و کامل باشد، بلکه به این معناست که حداقل نمره قبولی را داشته باشد.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ شهريور  | هفت نشانه تهدید کننده زندگی زناشویی
آژیر قرمز در روابط زناشویی علامتی است که نشان می‌دهد رابطه شما با همسرتان با مشکلی جدی مواجه شده است و برای نجات زندگی خود باید هر چه سریعتر به پناهگاه امن مشاوره با متخصصین مربوطه مراجعه کنید.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ شهريور  | زندگی زناشویی‌تان را صفایی بدهید
چاقی ناشی از مسائل روحی و عاطفی به روابط عاشقانه‌ی افراد، شکست‌ها، مشکلات روحی روانی دوران کودکی یا نوجوانی برمی‌گردد. در این مطلب چند توصیه برای مقابله با این نوع چاقی ارائه می‌دهیم. لطفاً با ما باشید.