نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
اِلأَحَّد ١١ شعبان ١٤٤١
Sunday, April 05, 2020
۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ فروردين  | مشکل پوست نوزاد، درمان
اگزما یک بیماری پوستی در نوزادان است که به شکل های مختلف بروز می کند و عوامل متفاوتی هم دارد.
۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ فروردين  | موهای زیر پوستی؛ پیشگیری و درمان
موهای زیر پوستی یا جوش اصلاح یکی از مشکلاتی است که بعد از اصلاح موهای زائد ممکن است به آن دچار شوید. موهای زیر پوستی می تواند یک برآمدگی برجسته قرمز رنگ شبیه یک جوش کوچک را در روی پوست ایجاد کند. در برخی موارد ممکن است مقداری چرک نیز درون این برجستگی جوش مانند وجود داشته باشد. این موهای زیر پوستی همچنین ممکن است باعث قرمزی، التهاب، ورم، درد و زخم در این ناحیه گردند. این وضعیت بیشتر زمانی اتفاق می افتد که افراد برای رهایی از شر موهای زائد آنها را شیو یا اصلاح می کنند، نظیر موهای ریش، پاها، زیر بغل و ناحیه بیکینی یا اندام تناسلی. پوشیدن لباس های تنگ و به کار بردن روشهای اشتباه برای اصلاح موهای بدن و صورت می تواند باعث ایجاد موهای زیر پوستی گردد. شایعترین عوارض موهای زیر پوستی ایجاد زخم و جوش روی پوست می باشد.
۱۳۹۵ دوشنبه ۲۳ فروردين  | مراقبت از زخم – درمان، عفونت و عوارض
منظور ازمراقبت از زخمها ، كمك به بهبودی آنها و جلوگیری از ایجاد زخمهای جدید است.
۱۳۹۵ دوشنبه ۲۳ فروردين  | خداحافظ بیماری
تفاقی است که در یک چشم بر هم زدن می افتد. یک روز همه چیز خوب است و روز بعد، دوستان، همکاران و هم اتاقی هایتان یک به یک به دام آنفلونزا می افتند.
۱۳۹۵ دوشنبه ۲۳ فروردين  | علت قاعدگی شدید چیست و چگونه درمان می شود؟
قاعدگی شدید گاهی به علت فعالیت‌ جسمانی زیاد ایجاد می شود
۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ فروردين  | تغذیه درمانی از دیدگاه طب سنتی
ناصری رئیس مرکز تحقیقات بالینی طب سنتی دانشگاه شاهد: در طب قدیم از زمان باستان برای حفظ تندرستی و تأمین سلامتی، فرد باید دو کار انجام می داد. اول پیشگیریی دوم اختلالات بدنی
۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين  |  آشنایی با کیست‌های فکی و درمان کیست‌های فکی
 آشنایی با کیست‌های فکی و درمان کیست‌های فکی اولین علامت کیست های فکی تورم در ناحیه فک است یکی از مشکلاتی که برخی افراد با آن مواجه می‌شوند کیست‌های فکی است که گاهی اوقات ممکن است اندازه آنها بزرگ شود، اما تشخیص این کیست‌ها به آسانی نیست و نیاز به یکسری بررسی‌ دارد. داشتن اطلاعات کلینیکی، رادیولوژیکی و نمای پاتولوژیکی برای تشخیص آنها ضروری است، چرا که گاهی اوقات علائم بالینی و شرح حال بیمار ممکن است تشخیص را سخت کند و با بیماری دیگری اشتباه گرفته شود.
۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين  | ورم بی دلیل لب ، علل و راههای درمان ورم لب
اثر یا نقش لب انسان همانند اثر انگشتمان منحصر به فرد می‌باشد، به طوری که، هیچ دو نفری دارای اثر لب یکسانی نیستند. اغلب، روز بعد از گذراندن شبی خارج از شهر و یا کار کردن تا اواخر شب، با صورتی پف کرده از خواب بیدار خواهیم شد. در حالی که این تورم طبیعی است، و در عرض چند ساعت فروکش می‌کند، گاهی اوقات ممکن است تورم غیر قابل توضیحی در لب و چشمان به وجود آیند که ممکن است برای یک دوره زمانی نسبتاً طولانی باقی بمانند. این اتفاق به چه دلیلی رخ می‌دهد؟ و چگونه آن را از بین ببریم؟ از طریق این مقاله به آن پی خواهیم برد. تورم یک ناحیه از بدن و یا بخشی از صورت اغلب به دلیل مصرف بیش از حد نمک، آسیبهای فیزیکی یا ضربه به بافت (التهاب) اتفاق می‌افتد. همچنین ممکن است به دلیل بخشی از شوک آنافیلاکتیک در پاسخ به یک آلرژن رخ دهد. اما در مورد وجود تورمی که نتوان به هیچ یک از این دلایل نسبت داد، چطور؟
۱۳۹۵ شنبه ۲۱ فروردين  | واريس پا و درمان آن
روش‌هاي درماني قادرند پيشرفت و احساس ناراحتي ناشي از سياهرگ‌هاي واريسي را کاهش دهند. در بعضي موارد براي اصلاح سياهرگ‌هاي واريسي شديد عمل جراحي در طب جدید و زالو درمانی در طب سنتی توصیه میگردد
۱۳۹۵ جمعه ۲۰ فروردين  | علت خاکستری شدن رنگ موها چیست
دانشمندان ژنی را کشف کرده اند که گفته شده از والدین به ارث برده شده و عامل خاکستری شدن موها است.
۱۳۹۵ جمعه ۲۰ فروردين  | درمان آب سیاه با کمک سلول های پوست انسان
محققان آمریکایی سلول های بنیادی بدست آمده از سلول های پوست انسان را به سلول های گانگلیونی شبکیه که شامل نورون های ناقل اطلاعات بصری از چشم به مغز هستند، تبدیل کرده اند که این کار می تواند از آب سیاه جلوگیری کرده یا آن را درمان کند.
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۷ فروردين  | دلایل و درمان ناباروری در مردان
ناباروری می‌تواند استرس زا و ناراحت کننده باشد، اما تعدادی درمان برای حل این مشکل وجود دارد.
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ فروردين  | فوت‌ و فن‌های غذا درمانی در خانه
شما برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به چیزی بیش‌از دارو نیاز دارید؛ آن چیز یك منوی غذایی است. ممكن است همه پیش‌بینی‌ها را كرده باشید، ممكن است مراقب همه احتمالات باشید ولی گاهی اوضاع آن‌طور كه می‌خواهید پیش نمی‌رود و آنچه نباید، اتفاق می‌افتد و یك مشكل كوچك به یك ماجرای اورژانس تبدیل می‌شود.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ فروردين  | خارش واژن و ناحیه تناسلی و درمان آن به کمک داروهای خانگی...
خارش واژن و ناحیه تناسلی و درمان آن به کمک داروهای خانگی
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ فروردين  | خارش واژن؛ علل و راههای درمان خارش واژن...
خارش واژن؛ علل و راههای درمان خارش واژن
۱۳۹۵ شنبه ۱۴ فروردين  | کمک های درمانی برای افسردگی تازه مادرها
افسردگی پس از زایمان را چگونه می توانیم درمان کنیم این عارضه با چه روش هایی قابل درمان است و چه کارهایی در این زمینه بهتر است انجام دهیم چه مدت ادامه دارد و چه کمک های درمانی به این افراد می توانیم بکنیم