نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبسایت چیست؟
عالی
59%
 
خوب
22%
 
معمولی
6%
 
ضعیف
12%
 
  • تلگرام
  • تلگرام
امروز
۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين
اِجُّمعَة ١٦ شعبان ١٤٤١
Friday, April 10, 2020
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۷ آبان  | درخت بید یا آسپرین: کدام را انتخاب کنیم؟
دم کرده ی پوست درخت بید یک مسکن طبیعی است و سلامت عمومی بدن را بهبود می دهد
۱۳۹۴ سه شنبه ۵ آبان  | تعداد درختان روی زمین چقدر است؟
براساس تازه ترین ارزیابی علمی توسط یک دانشگاه معتبر در آمریکا، در حال حاضر کمی بیش از سه تریلیون – سه هزار میلیارد – درخت در کره زمین وجود دارد. این رقم هشت بار بزرگتر از بهترین تخمین قبلی است که در آن شمار درختار زمین حداکثر ۴۰۰ میلیارد رقم زده شده بود.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۰ مهر  | درختی اسرار آمیز که دانشمندان را به فکر فرو برد!
درختی اسرار آمیز که دانشمندان را به فکر فرو برد!
۱۳۹۴ شنبه ۴ مهر  | پیش از سفر به نیویورک؛ روحانی: ایران نبود مکه و مدینه هم دست تروریست‌ها بود / به فکر اجرای برجام به بهترین شکل هستیم / محصول درخت توافق آثار بسیار درخشانی خواهد داشت
رئیس جمهور گفت:‌ اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل فرصت خوبی برای تشریح خواسته های ملت و مواضع جمهوری اسلامی ایران است.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲ مهر  | پیش از سفر به نیویورک؛ روحانی: به فکر اجرای برجام به بهترین شکل هستیم / محصول درخت توافق آثار بسیار درخشانی خواهد داشت
رئیس جمهور گفت:‌ اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل فرصت خوبی برای تشریح خواسته های ملت و مواضع جمهوری اسلامی ایران است.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ شهريور  | کشف اسکلتی ۱۰۰۰ ساله در ریشه‌های یک درخت
همشهری آنلاین: توفانی شدید در شهر کلونی ایرلند باعث شد درختی ۲۰۰ ساله و کهنسال ار ریشه درآمده و اسکلتی هزار ساله که از ریشه‌های آن آویخته شده‌بود، کشف شد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد  | دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی صلح و وحدت اصفهان: کودکان با آرزوهای خود به درخت صلح جهانی روح می‌بخشند
دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی صلح و وحدت اصفهان گفت: هم‌زیستی مسالمت‌آمیز در کنار احترام متقابل کودکان دارای مذاهب مختلف توحیدی، مبارزه با ایران هراسی و معرفی ایران به‌عنوان مرکز صلح منطقه از جمله مهم‌ترین اهداف برپایی این جشنواره سه‌روزه در استان اصفهان است.
۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد  | درختان پول در جنگل‌های اسکاتلند
> ادینبورگ: در برخی جنگل‌های بریتانیا و اسکاتلند گردشگر‌ها ناگهان به درخت‌هایی برمی‌خورند که به جای پوست، پوششی از سکه‌ دارند.
۱۳۹۴ شنبه ۳ مرداد  | خانه‌ای زنده از تنه درختان نازک
ولینگتون > در نیوزلند و حوالی محل فیلمبرداری سری فیلم‌های ارباب‌حلقه‌ها مردی به نام بری‌کوکس خانه‌ای زنده از درختان نازک ساخته است.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۴ تير  | وقتی چیزی از فرشته می خواهی به عواقبش فکر کن نجمهپنجشنبه 27 فروردین 1394 وقتعکسی توی پارک زیر یه درخت نشسته بودند یهو یه فرشتهء کوچیک خوشگل جلوشون ظاهر شد و گفت: به خاطر اینکه شما همیشه یه زوج فوق العاده بودین و تمام مدت به همدیگه وفادار بودین من برای هر
وقتی چیزی از فرشته می خواهی به عواقبش فکر کن نجمهپنجشنبه 27 فروردین 1394 وقتعکسی توی پارک زیر یه درخت نشسته بودند یهو یه فرشتهء کوچیک خوشگل جلوشون ظاهر شد و گفت: به خاطر اینکه شما همیشه یه زوج فوق العاده بودین و تمام مدت به همدیگه وفادار بودین من برای هر کدوم از شما یه دونه آرزو برآورده میکنم.زن از خوشحالی پرید بالا و گفت: اوه! چه عالی! من میخوام همراه شوهرم به یه سفر دور دنیا بریم. فرشته چوب جادوییش رو تکون داد و پوف! دو تا بلیط درجه اول برای بهترین تور مسافرتی دور دنیا توی دستهای زن ظاهر شد!حالا نوبت شوهر بود که آرزو کنه. مرد چند لحظه فکر کرد و گفت:.... ه زوج ۶۰ ساله به مناسبت سی و پنجمین سالگرد ازدواجشون رفته بودند بیرون که یه جشن کوچیک دو نفره بگیرن. خب… این خیلی رمانتیکه. ولی چنین بخت و شانسی فقط یه بار توی زندگی آدم پیش میاد. بنابراین خیلی متاسفم عزیزم… آرزوی من اینه که یه همسری داشته باشم که ۳۰ سال از من کوچیکتر باشه!زن و فرشته جا خوردند و خیلی دلخور شدند. ولی آرزو آرزوئه. و باید برآورده بشه.فرشته چوب جادوییش رو تکون داد و پوف! مرد ۹۰ سالش شد!نتیجهء اخلاقی: مردها ممکنه زرنگ و بدجنس باشند ، ولی فرشته ها زن هستند.
۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد  | عکاسی از زیباییِ مناظر روزمره یک درخت
وقتی هر روز از جایی رد می‌شوید اشیاء و مناظر طبیعی کم‌کم جذابیت خود را از دست می‌دهند و در پس‌زمینه محو می‌شوند اما عکاسی به نام Patrik Svedberg با یک پروژه‌ی عکاسی نشان می‌دهد که با کمی توجه می‌توان از ساده‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین چیزها، اثری زیبا و درخور توجه ساخت.
۱۳۹۴ شنبه ۲۳ خرداد  | همه طاعت آرند و مسکین نیاز، بیا تا به درگاه مسکین نواز ، چو شاخ برهنه برآریم دست (دعا ) ، که بی برگ از این بیش نتوان نشست . ما مثل شاخه درخت خشک و افسرده هستیم و هیچی نداریم . بیا از شاخه درخت یاد بگیریم ، او دستش را بالا برد، به او دادند . ما هم دستمان
همه طاعت آرند و مسکین نیاز، بیا تا به درگاه مسکین نواز ، چو شاخ برهنه برآریم دست (دعا ) ، که بی برگ از این بیش نتوان نشست . ما مثل شاخه درخت خشک و افسرده هستیم و هیچی نداریم . بیا از شاخه درخت یاد بگیریم ، او دستش را بالا برد، به او دادند . ما هم دستمان را برابر خدا بالا ببریم نه برابر دیگران . چون دیگران نمی دهند و اگر هم بدهند ، ناچیزی می دهند . مرحوم علامه طباطبایی دیوان شعری دارند که میگویند : این دیوان را در آخر عمرش آتش زد البته تعدادی ابیات در دست شاگردانش از آن مانده است . یکی روستا دختری ماهرو ، همی رفت دوش و به دوشش سبو ، سبوی خود از آب پر کرد ، همی داشت با خود این گفتگو ، اگر آب می خواهی ، از جوی بجوی . آدم ها آنچه دارند در حد سبو است و اگر هم به تو چیزی بدهند خیلی ناچیز است . برو لب چشمه و هر چقدر می خواهی آب بردارد . دستت را برابر خدا دراز کن نه برابر مردم . آقا شیخ عبدالکریم حائری به خادم خودش گفت : برو پیش آیت الله حجت و بگو اگر ازاین به بعد مشکلی داشتی ، به خودم بگو و به کسی نگو . جمله ات هم این باشد : " عبدالکریم سلام رساند و گفت : اگر مشکل داشتی به خودم بگو ، به کسی نگو " . خادم آمد و پیغام را گفت . جواب زیبایی آیت الله حجت به ایشان داده است . گفتند : به ایشان سلام برسان و بگو تا کریم هست ، نیازی به عبدالکریم نیست . همه چیز را ازخدا بخواهیم و از او اطاعت کنیم .
۱۳۹۴ شنبه ۲۳ خرداد  | چشم اندازی تماشایی از درختان کهن در شبی الماس گون
ماشای شبی پرستاره در جای خود خاطره انگیز و رویایی است. حال تصور کنید شمایی از درختان کهنسال نیز به این منظره افزوده شود. جایی که حتی تنه ی چوبی و زمخت این ساکنان کهن این جهان نیز، با درخشش الماس گون ستارگان، حال و هوایی دیگر می یابد. شاتر این بار در قلمروی شب های پرستاره قدم خواهد زد.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۰ خرداد  | درخت کاج توپ های پنیری و بادام
با روش زیر به آسانی توپ های پنیری را به شکل میوه کاج درست کرده و از میهمانان تان پذیرایی کنید.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۰ خرداد  | تبدیل درختان قدیمی به گلدان های زیبا
صاحبان خانه و باغبان ها اغلب پول زیادی را برای از بین بردن کنده درختان قدیمی می پردازند، اما ما یک روش بهتر به شما معرفی می کنیم. باکمی پشتکار نجاری می توانید آنها را تبدیل به گلدان کنید.
۱۳۹۴ سه شنبه ۴ فروردين  | درخت«آرجون»
درخت«آرجون»